% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 08:00 - 16:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zeegma aplikacja - jak z niej korzystać?

Od niedawna w ofercie naszego sklepu internetowego dostępna jest nowa marka - Zeegma, która specjalizuje się w produkcji urządzeń AGD w trzech kategoriach: kuchnia, sprzątanie i zdrowie. Są to nowoczesne sprzęty, które nie tylko przyspieszają codzienne sprzątanie i przygotowywanie posiłków, ale również zapewniają wysoki komfort użytkowania. Wiele z tych urządzeń ma wbudowane moduły Bluetooth, dzięki czemu można nimi sterować za pomocą smartfonu. Wystarczy do tego Zeegma aplikacja. Aby ułatwić Wam użytkowanie sprzętów marki Zeegma, pokażemy Wam krok po kroku, jak działa dedykowana aplikacja producenta. 

Jaka jest dedykowana aplikacja do produktów Zeegma?

Aby sterować zdalnie produktami marki Zeegma, będziemy potrzebować dwóch aplikacji. Do wag elektronicznych jest to app Alfit, która łączy się z innymi popularnymi na rynku aplikacjami, m.in. Apple Health, Google Fit czy Fibit. Natomiast dla odkurzaczy automatycznych dedykowana jest aplikacja WeBack. Obie aplikacje są dostosowane do urządzeń mobilnych, działających na systemach Android i iOS

Alfit - Zeegma aplikacja do wagi analitycznej

Marka Zeegma ma w swojej ofercie między innymi wagi analityczne Gewit, które umożliwiają wieloaspektowe badanie pomiarów całego ciała. Wagi są w stanie dokonać analizy aż 17 parametrów ciała, w tym: pomiaru tkanki tłuszczowej, obliczenia zapotrzebowania kalorycznego, sprawdzenia nawodnienia organizmu czy wskaźnika BMI. Dzięki modułowi Bluetooth wszystkie dokonane pomiary możemy zapisać we własnym profilu w aplikacji Alfit. Co więcej, waga potrafi rozpoznać ośmiu różnych użytkowników, dzięki czemu każdy z domowników będzie mógł monitorować parametry swojego ciała i lepiej zadbać o zdrowie. 

 

 

Co pokazuje Zeegma aplikacja do wagi?

Gdy zainstalujemy aplikację Zeegma na swoim smartfonie i założymy w niej swój profil, będziemy mieć dostęp do czterech zakładek:

 • Opcje użytkownika - tutaj możemy dostosować swój profil użytkownika. 

 • Ustawienia - w tym miejscu możemy dostosować aplikację do własnych preferencji, np. zmienić jednostki pomiarów czy przypomnienia. 

 • Historia pomiarów - możemy odczytać wszystkie wcześniejsze dokonane pomiary, a nawet sprawdzić średnią każdego z parametrów.

 • Wyniki - z aplikacją AlFit będziemy mogli odczytać wszystkie wyniki razem z ich analizą. Znajdziemy tu też informację o prawidłowym zakresie wartości poszczególnych pomiarów. 

Co więcej, w aplikacji znajdziemy również przycisk „udostępnianie”, za pomocą którego będziemy mogli podzielić się swoimi osiągnięciami z rodziną lub znajomymi.  

 
Zeegma aplikacja Alfit do wagi

Źródło: instrukcja obsługi wagi Zeegma Gewit

Jak połączyć wagę analityczną ze smartfonem?

Na początek konieczna jest instalacja aplikacji Alfit - możemy ją pobrać poprzez zeskanowanie kodu QR lub bezpośrednio ze sklepu Google Play. Aby połączyć wagę z urządzeniem mobilnym, należy:

 • Włączyć moduł Bluetooth w smartfonie lub tablecie - w tym czasie waga może pozostać wyłączona.

 • Uruchomić aplikację AlFit i zarejestrować się - podać swój adres e-mail i wprowadzić hasło, a następnie się zalogować.

 • Aplikacja automatycznie wyszuka wagę i połączy się z nią, jednocześnie przypisując ją do naszego konta. 

 

Należy jednak pamiętać, że choć waga może być sparowana z kilkoma urządzeniami jednocześnie, wyniki będzie przesyłać tylko do jednego z nich. Jeśli więc zechcemy skorzystać z wagi, musimy upewnić się, że drugi użytkownik wyłączył aplikację na swoim smartfonie

 
Zeegma aplikacja Alfit Zeegma aplikacja Alfit Zeegma aplikacja Alfit

Źródło: www.play.google.com

 

We-Back - Zeegma aplikacja do odkurzacza

Marka Zeegma ma w swoim asortymencie trzy modele robotów sprzątających, które można obsługiwać za pomocą smartfona. Są to odkurzacze: Zeegma Zonder Robo, Zeegma Zonder Robo Next oraz Zeegma Zonder Robo Vision

 

 

Co pokazuje aplikacja do odkurzacza?

Wszystkie trzy modele odkurzaczy automatycznych obsługiwane są za pomocą dedykowanej aplikacji WeBack. Jest ona dostępna na urządzaniach mobilnych działających zarówno na systemie Android, jak i na systemie iOS. Aplikacja pozwala nie tylko uruchomić i zakończyć pracę robota, ale również sterować kierunkiem jazdy, zmieniać tryby pracy, rysować wirtualne ściany i obszary zanieczyszczeń, a także w każdej chwili sprawdzić pozycję robota. 

Warto dodać, że wszystkie roboty sprzątające typu smart są kompatybilne z Amazon Alexa i Google Home. Oznacza to, że można nimi sterować, wydając komendy głosowe. To przydatna funkcja szczególnie jeśli jesteśmy zajęci i nie mamy czasu na to, by podejść do urządzenia i zmienić jego ustawienia. 

 
aplikacja Zeegma WeBack

Źródło: www.youtube.com/ COBBO Robotics

WeBack Zeegma aplikacja - jak ją pobrać?

 • Pobieramy aplikację WeBack i instalujemy ją na swoim smartfonie - możemy to zrobić na kilka sposobów. Najszybszym będzie zeskanowanie kodu QR, po czym od razu będziemy mieli możliwość pobrania aplikacji. Możemy też wejść w sklep GooglePlay lub iOS store i stamtąd pobrać aplikację.

 • Gdy zainstalujemy aplikację, będziemy musieli się w niej zarejestrować - należy wprowadzić numer telefonu lub adres e-mail, wpisać indywidualne hasło, a następnie zatwierdzić Politykę Prywatności. Następnie otrzymamy kod weryfikacyjny, który będziemy musieli wpisać w puste pole.

 • Kolejny krok to zalogowanie się do aplikacji - należy wpisać swój numer telefonu lub e-mail oraz hasło.

 • Następnie powinniśmy zeskanować odkurzacz za pomocą kodu QR - w tym celu musimy uruchomić aplikację Weback, nacisnąć przycisk „+” i zeskanować kod QR. Na końcu należy kliknąć funkcję „wprowadź ręcznie”. 

 
aplikacja Zeegma WeBack aplikacja Zeegma WeBack aplikacja Zeegma WeBack aplikacja Zeegma WeBack

Źródło: www.play.google.com

 

Jak połączyć odkurzacz ze smartfonem lub tabletem?

Należy pamiętać, że roboty sprzątające Zeegma łączą się z aplikacją za pomocą modułu Wi-Fi. Jednak obsługują tylko Wi-Fi 2.4 GHz, co oznacza, że nie będą działać na Wi-Fi 5 GHz. Jeśli chcemy połączyć nasz odkurzacz z aplikacją, musimy przede wszystkim ustawić odpowiednie parametry routera. W tym celu należy wybrać urządzenie, wpisać hasło (bez znaków specjalnych) i nacisnąć przycisk „kolejny”. Warto zadbać, aby router i odkurzacz znalazły się stosunkowo blisko siebie, co ułatwi i przyspieszy całą konfigurację. 

W kolejnym kroku należy zresetować odkurzacz. Aby to zrobić. musimy nacisnąć przełącznik główny na jego obudowie, by robot się wyłączył. Następnie ponownie uruchamiamy odkurzacz, a przycisk „start/pauza” przytrzymujemy przez 3-5 sekund. Po tym czasie powinien rozlec się sygnał dźwiękowy, który poinformuje o poprawnym zresetowaniu odkurzacza. 

Postępując według powyższych wskazówek, poprawnie połączymy odkurzacz z siecią Wi-Fi. Jeśli jednak nam się nie uda, możemy wejść w pole „tryb zgodności”, a następnie w ustawienia Wi-Fi na smartfonie i połączyć się hot spotem z robotem. Następnie powrócić do aplikacji i oczekiwać na połączenie. Jeżeli i to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, powinniśmy dokładnie prześledzić instrukcję, aby sprawdzić, czy przez przypadek nie pominęliśmy jakiegoś kroku. 

Roboty sprzątające

Jak włączyć czytnik QR w smartfonie?

Kilkukrotnie wspominaliśmy o tym, że obie aplikacje Zeegma można pobrać, skanując odpowiedni kod QR. W ten sam sposób możemy również uruchomić urządzenie. Nie każdy jednak orientuje się w funkcjonalności swojego telefonu i może nie wiedzieć, w jaki sposób zeskanować taki kod QR. Dlatego, aby ułatwić Wam zadanie, przygotowaliśmy przewodnik, który krok po kroku pokaże Wam, jak to zrobić. Pamiętajcie jednak, że poszczególne kroki mogą się różnić w zależności od modelu telefonu i zainstalowanego systemu. 

 • Na początku otwieramy aplikację „aparat” w telefonie. 

 
jak zeskanować kod QR
 
 • W prawym górnym rogu znajdują się trzy poziomie linie - naciskamy je.

 
jak zeskanować kod QR
 
 • Następnie wybieramy zakładkę opcję.

 
jak zeskanować kod QR
 
 
 • Ukaże nam się lista funkcji. Znajdujemy „skanowanie QR” i przesuwamy znacznik, aby aktywować skanowanie kodów QR. 

 
jak zeskanować kod QR
 

Do skanowania kodów QR możemy również wykorzystać funkcję Google Lense. W nowszych systemach Android jest ona wbudowana w aplikację Google Assitant. Można również pobrać i zainstalować aplikację Google Lense ze sklepu Google Play. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS