% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Podgrzewacz i sterylizator do butelek - jaki wybrać?

Odpowiednie karmienie dziecka jest bardzo ważne. Żywność musi być nie tylko zdrowa, ale również podana w wysterylizowanych naczyniach, które nie narażą malucha na kontakt ze szkodliwymi drobnoustrojami. Aby mieć pewność, że butelki zostaną odpowiednio wysterylizowane, coraz więcej rodziców decyduje się na zakup podgrzewacza i sterylizatora do butelek. Jaki wybrać model, by w szybki sposób zadbać o higieniczność akcesoriów spożywczych?

 

Czym jest i jak działa sterylizator do butelek?

Zanim przejdziemy do wyboru wielofunkcyjnego urządzenia, jakim jest podgrzewacz i sterylizator do butelek, sprawdźmy, w jaki sposób działają oba urządzenia i do czego służą. Jak sama nazwa wskazuje, sterylizator do butelek przeznaczony jest głównie do szybkiego i skutecznego czyszczenia butelek do karmienia dziecka. Jest on w stanie w zaledwie kilka minut zdezynfekować butelkę przy użyciu pary wodnej, zabijając znajdujące się w niej ewentualne bakterie i inne, niepożądane drobnoustroje. Sterylizator można wykorzystać nie tylko do odkażania butelek do mleka, ale również smoczków, gryzaków, plastikowych elementów laktatora, jak i wielu innych akcesoriów niezbędnych w pielęgnacji niemowlęcia

 

podgrzewacz-i-sterylizator-do-butelek.jpg [202.38 KB]

 

Obecnie w sprzedaży dostępne są sterylizatory mikrofalowe i elektryczne. Te pierwsze mają zazwyczaj niewielkie rozmiary. Do ich wnętrza wlewa się wodę, a butelkę mocuje na specjalnych uchwytach. Następnie sterylizator wkłada się do mikrofali i uruchamia urządzenie. Pod wpływem wysokiej temperatury woda szybko zamieni się w parę wodną, która zdezynfekuje butelkę, zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Koszt zakupu tego typu wyparzaczy jest stosunkowo niewielki. 

Drugim rodzajem jest sterylizator elektryczny, który do odkażania również wykorzystuje parę wodną. Z tego też względu często jest nazywany po prostu sterylizatorem parowym. Działa on na podobnej zasadzie co parowar. Wodę wystarczy wlać do pojemnika, a następnie podłączyć urządzenie do gniazdka elektrycznego. Znajdująca się pod zbiornikiem grzałka zaczynie ogrzewać wodę aż powstanie para wodna, która wysterylizuje butelki. 

Sterylizatory do butelek

Podgrzewacz do butelek – dostępne rodzaje i sposób działania

Poza sterylizatorem młodzi rodzice chętnie sięgają również po podgrzewacze do butelek. Są to kompaktowe sprzęty, zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego, które ogrzewają pokarm i utrzymują odpowiednią temperaturę posiłków dla dziecka. Większość dostępnych na rynku urządzeń do podgrzewania wykorzystuje wodę – to podgrzana woda przekazuje ciepło do butelki. W sprzedaży dostępne są również podgrzewcze, które nie wymagają użycia wody. Tego typu sprzęty mają specjalne rękawy, w których umieszcza się butelkę i uruchamia nagrzewanie. Ich zaletą jest równomierne podgrzewanie pokarmu. Zazwyczaj są to podgrzewane samochodowe. Ostatnim rodzajem są urządzenia, które ogrzewają butelkę za pomocą pary wodnej. Dzięki temu są w stanie również odpowiednio ją zdezynfekować. 

Podgrzewacze do butelek

Podgrzewacz i sterylizator do butelek – urządzenie 2w1 

Oprócz podgrzewaczy i sterylizatorów na rynku można znaleźć urządzenia wielofunkcyjne, które łączą możliwości obu tych sprzętów. Zakup takiego urządzenia to oszczędność pieniędzy i miejsca. Taki podgrzewacz z funkcją sterylizacji cechuje się bowiem kompaktowym rozmiarem, a dzięki wielofunkcyjności zapewnia wygodę podczas codziennego użytkowania. Będzie nie tylko szybko podgrzewał pokarm, ale również sterylizował większość butelek dostępnych na rynku. Poza tym zakup takiego sprzętu to mniejszy wydatek niż dwóch osobnych urządzeń. Jaki wybrać podgrzewacz i sterylizator do butelek? Najlepiej postawić na model pochodzący od sprawdzonego producenta, np. Chicco, Abakus, Beaba czy Avent. Będzie to dobry wybór dla rodziców, którzy często karmią swoje dziecko pokarmem z butelki lub ze słoiczków. 

 
 
Podgrzewacz i sterylizator do butelek - jaki wybrać?

 

Podgrzewacz i sterylizator do butelek - jaki wybrać?

Dostępne w sprzedaży urządzenia do podgrzewania i sterylizacji butelek wykorzystują parę wodną. Choć wszystkie działają na podobnej zasadzie, mogą znacznie różnić się parametrami technicznymi, funkcjami czy dodatkowym wyposażeniem. Wybierając urządzenie 2w1 warto więc zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Moc urządzenia – to ważny parametr, ponieważ decyduje o szybkości podgrzewania i sterylizacji butelek. Im wyższa moc, tym lepiej butelki zostaną podgrzana do ustawionej temperatury.

  • Wielkość i pojemność – tego typu urządzenia dostępne są w różnych wymiarach. Jeśli wybierzemy model większy, będziemy mogli umieścić w nim nie tylko butelki, ale również nietypowe akcesoria dla dziecka

  • Regulacja temperatury – odbywa się za pomocą elektronicznych przycisków, mechanicznego pokrętła albo przez wybór odpowiedniego programu pracy. 

  • Funkcja podtrzymywania temperatury – to przydatna funkcja dla dzieci, które spożywają posiłki w kilku porcjach. 

  • Funkcja rozmrażania – niektóre podgrzewacze i sterylizatory oferują delikatne rozmrażanie przechowywanych pokarmów. Dzięki temu pokarm jest w pełni bezpieczny dla dziecka

  • Wyświetlacz LCD – to praktyczny element wyposażenia, ponieważ zapewnia stałą kontrolę nad urządzeniem. Pozwala nie tylko wybrać program i ustawić temperaturę, ale również wyświetla informacje o zakończeniu procesu podgrzewania lub sterylizacji. 

  • Dodatkowe wyposażenie – niektóre urządzenia 2w1 oferują dodatkowe akcesoria, które ułatwiają codzienne użytkowanie. Są to np. szczypce do chwytania podgrzanych butelek, miarki pozwalające precyzyjnie odmierzyć pokarm, a także pokrywki, koszyczki i miseczki. Wiele modeli ma również butelkę w zestawie. 

 

 

Podgrzewacz i sterylizator do butelek to praktyczne urządzenie, które z pewnością przyda się młodym rodzicom. Pozwoli szybko podgrzać pokarm i zadba o higieniczną czystość butelek, a co za tym idzie – o zdrowie dziecka. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS