Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Plastikowy, stalowy czy ceramiczny? Jaki kubek termiczny wybrać?

Na rynku pojawia się coraz więcej przeróżnych kubków termicznych. Nie ma się co dziwić wzrostowi ich popularności, ponieważ są to bardzo praktyczne przedmioty, które z powodzeniem możemy zabrać do pracy, szkoły, na wycieczkę lub w długą podróż. Ich wachlarz jest ogromny pod względem rozmiarów, kolorów czy wzorów i motywów. Jednak te kwestie będą zależeć wyłącznie od Twojego gustu. My natomiast przedstawimy Ci kilka plusów i minusów materiałów z jakich mogą być wykonane kubki termiczne.

 

Kubki termiczne plastikowe

Plastikowe kubki termiczne są przede wszystkim lekkie, a co za tym idzie - wygodne w przenoszeniu. Ich wnętrze przeważnie wykonane jest ze stali nierdzewnej, jednak mimo to, tylko przez krótki czas utrzymują temperaturę napoju. Przez to, iż są plastikowe łatwiej jest je uszkodzić i mogą mieć nieprzyjemny, sztuczny zapach. Kubki wykonane z tego materiału są tańsze od pozostałych, gdyż ich ceny zaczynają się już od 10 zł, więc jeśli nie zależy Ci za bardzo na jakości a na cenie, to powinieneś zdecydować się właśnie na taki model.

 

jaki-kubek-termiczny-wybrac.jpg [70.51 KB]

 

Kubki termiczne stalowe

Stal dobrze utrzymuje temperaturę, więc ciepłym napojem możesz cieszyć się nawet przez kilka godzin. Tego rodzaju kubki termiczne są przede wszystkim solidne i odporne na uszkodzenia. Warto również zwrócić uwagę na to, iż są obojętne chemicznie, więc pod wpływem temperatury nie wydzielają szkodliwych związków. Jednak ich minusem jest to, że są cięższe od kubków wykonanych z tworzywa sztucznego. Cenowo także prezentują się dobrze, gdyż kubek termiczny stalowy kupisz już za ok. 40 zł.

Kubki termiczne

Kubki termiczne szklane

Tego rodzaju kubki, podobnie jak te stalowe, dobrze utrzymują temperaturę napoju i są obojętne chemicznie, więc nie wydzielają szkodliwych związków. Poza tym, zazwyczaj można myć je w zmywarce lub używać w mikrofali. Jednak z nimi trzeba obchodzić się ostrożnie, gdyż są delikatne i łatwo mogą ulec stłuczeniu. W dodatku są cięższe od kubków wykonanych z tworzywa sztucznego. Ceny takich modeli zaczynają się od ok. 80 zł.

 

Kubki termiczne ceramiczne i porcelanowe

Jeśli lubisz mieć przy sobie ładny kubek termiczny, to ten rodzaj będzie właśnie dla Ciebie - dostępny jest w wielu różnych wzorach i kolorach. Jednak ta opcja będzie dobra tylko do biura czy domu, by zastąpić zwykły kubek do kawy. Takie rodzaje kubków przeważnie są otwarte albo mają małą silikonową przykrywkę, która niestety nie jest szczelna, przez co kubki nie nadają się do przenoszenia w torebkach lub plecakach. Kubki termiczne porcelanowe i ceramiczne są także dość delikatne, więc łatwo mogą ulec stłuczeniu. Ich ceny zaczynają się już od ok. 35 zł.

 

 

Kubki termiczne z tritanu

Tritanowe kubki termiczne są przede wszystkim bardzo lekkie i wygodne w przenoszeniu. Ich właściwości są podobne do szkła, lecz są znacznie odporniejsze na stłuczenia. Jednak trzeba podkreślić, że już tak dobrze nie utrzymują temperatury, więc bardziej będą się nadawać do przenoszenia zimniejszych napojów. Ich ceny zaczynają się już od ok. 30 - 40 zł.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS