Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Kubek termiczny a termos – czym się różnią? Który wybrać?

Termos czy kubek termiczny? Mimo że wyglądają podobnie i pełnią tę samą funkcję, sprawdzą się w zupełnie innych sytuacjach. Sprawdzamy, jakie są plusy i minusy obu artykułów i dla kogo są przeznaczone. 

 

Kubek termiczny a termos – czy to to samo?

Jeśli przed wyjściem z domu nie zdążymy wypić herbaty albo kawy, zawsze możemy zabrać ją ze sobą. Aby napój przez długi czas utrzymał wysoką temperaturę, wystarczy go przelać do termosu lub kubka termicznego. Oba artykuły zbudowane są z podobnych elementów i działają na podobnej zasadzie. 

Termosy i kubki termiczne mają podwójne ścianki, pomiędzy którymi pozostawia się pustą przestrzeń z odessanym powietrzem. W ten sposób tworzy się próżnię techniczną, dzięki której prawie do zera spada możliwość przekazywania temperatury w układzie. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt, producenci robią bardzo cienkie ścianki wewnętrznego kubka lub termosu, a także stosują warstwę odbijającą światło. Wszystko to sprawia, że szczelny termos albo kubek termiczny powinien utrzymać temperaturę napoju przez kilka godzin. 

Mimo tego, że kubki termiczne i termosy są do siebie podobne, nie są tym samym i znacznie się od siebie różnią. 

 
Kubek termiczny a termos
 

Termosy

Kubek termiczny a termos – czym się różnią?

Jakie są podobieństwa i różnice między kubkami termicznymi a termosami? Najważniejszymi parametrami, które je odróżniają, są pojemność i szczelność

 

Kubki termiczne – sprawdzą się na co dzień

Kubki termiczne z wyglądu przypominają bidon i wykorzystywane są w krótkich podróżach. Sprawdzą się idealnie na kawę do biura czy ciepłą herbatę do szkoły. Można je również zabrać do samochodu i umieścić w specjalnym uchwycie, aby popijać ciepły napój w trasie. Kubki termiczne są lekkie i mają różną pojemność – od 250 do nawet 700 ml, jednak najbardziej popularne są modele o pojemności 360-470 ml. Należy zaznaczyć, że kubki termiczne mają ustniki, które umożliwiają wygodne spożywanie napojów. 

 

 

Termosy – idealne dla podróżników

Termosy mają z kolei większy rozmiar. Są to typowo turystyczne artykuły, które służą do transportowania ciepłych napojów. Z termosów pije się przy użyciu dołączonego kubka, zwykle jest to sama nakrętka. Termosy są bardziej szczelne niż kubki termiczne i dłużej utrzymują temperaturę napoju. Nadają się na wyprawy piesze, pikniki czy długie jazdy samochodem. Wybierając termos do napojów, warto zwrócić uwagę na długość i wielkość korka, ponieważ służy on równocześnie jako kubeczek do picia. 

 

 

Jeśli chodzi o termosy, to mogą mieć one również inne zastosowania, choć ich zadaniem w dalszym ciągu będzie trzymanie ciepła. W sprzedaży dostępne są:

  • Termosy do napojów – to klasyczne termosy, które utrzymują temperaturę napojów. Świetnie sprawdzą się dla turysty. 

  • Termosy konferencyjne – są przeznaczone dla gastronomii. To duże termosy wykonane ze stali nierdzewnej i wyposażone w kranik służący do nalewania napojów. Takie termosy przeznaczone są do serwowania ciepłych lub zimnych napojów. W sprzedaży można też znaleźć mniejszy termos-dzbanek, który sprawdzi się nie tylko w bufecie, lecz także w biurze.

  • Termosy obiadowe – przeznaczone są do przenoszenia żywności. Możemy je zabrać ze sobą do pracy lub na biwak. Tego typu termosy mogą mieć kształt walca lub prostokąta. W sprzedaży znajdziemy zarówno termos obiadowy na zupę, jak i na danie obiadowe

  • Termosy cateringowe – służą do transportowania żywności, dlatego wykorzystywane są przez firmy cateringowe.

 
termosy - dostępne rodzaje

 

Kubki termiczne

Kubek termiczny a termos – co jest lepsze?

Wiele osób zastanawia się, co wybrać: kubek termiczny czy termos? Mimo że oba artykuły pełnią tę samą funkcję, sprawdzą się w zupełnie innych warunkach. Butelka termiczna przeznaczona jest dla jednej osoby. Jeśli chcemy zabrać ciepłą kawę lub herbatę do pracy czy szkoły, będzie ona najlepszym rozwiązaniem. 

Natomiast termosy przeznaczone są dla osób, które lubią spędzać czas poza domem, podróżując czy podziwiając naturę. Dobrej jakości termos utrzyma temperaturę napoju przez kilka godzin, a dzięki dużej pojemności skorzysta z niego większa liczba osób

 
kubek termiczny a termos

 

Gdzie kupić termos lub kubek termiczny?

Oferta termosów i kubków termicznych jest bardzo szeroka. Poszczególne modele różnią się pojemnością, materiałem wykonania, kształtem i designem, więc każdy z pewnością znajdzie produkt odpowiadający swoim potrzebom. Zarówno termosy, jak i kubki termiczne można kupić w sklepie internetowym Max Elektro. Jakiej firmy produkty wybrać? Warto stawiać na sprawdzonych producentów, którzy specjalizują się w produkcji tego typu akcesoriów, np. NoveenTescoma, Maestro czy Lafe.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS