Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Myjka ciśnieniowa – jak działa i do czego możemy ją wykorzystać?

Wielu osobom wydaje się, że zakup myjki ciśnieniowej to niepotrzebny wydatek. Jeśli jednak już raz z niej skorzystamy, okazuje się, że później trudno się bez niej obejść. Myjka znacznie przyspiesza i usprawnia czyszczenie różnorodnych powierzchni. Do czego więc możemy ją wykorzystać w naszym gospodarstwie domowym? 

 

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Działanie myjek ciśnieniowych nie jest skomplikowane. W ich korpusach znajdują się pompy, które wytwarzają odpowiednie ciśnienie wody. Następnie woda trafia do pistoletu natryskowego za pomocą wysokociśnieniowego węża. Gdy zawór zostaje otwarty, strumień wody zostaje wyrzucony na zewnątrz przez specjalną dyszę znajdującą się na końcu pistoletu. Pistolety mogą mieć różne końcówki, które swobodnie możemy zmieniać w zależności od charakteru wykonywanej pracy. Aby móc korzystać z myjki ciśnieniowej, należy podłączyć ją do ujęcia wody za pomocą zwykłego węża ogrodowego. Należy jednak unikać zanieczyszczonej wody, która może zatkać filtry albo nawet doprowadzić do uszkodzenia pompy.

 
jak działa myjka ciśnieniowa
 
 

Myjki ciśnieniowe

Do czego służy myjka ciśnieniowa?

Myjki ciśnieniowe mają szerokie zastosowanie, szczególnie gdy zostaną wyposażone w dodatkowe końcówki. Z powodzeniem możemy je wykorzystać do mycia samochodu. Czyszczący strumień wody doskonale usuwa osady, kurz i brud z karoserii, nie powodując uszkodzenia i zarysowania lakieru. Myjka pozwoli również szybko odświeżyć elewację budynku – bez względu na to, z jakiego materiału została wykonana. Po czyszczeniu może się okazać, że nie ma potrzeby odnawiania elewacji. Myjka okazuje się niezastąpiona również podczas mycia ogrodzeń. Czyszczenie ręczne za pomocą szczotek zajmuje bardzo dużo czasu, a do tego jest mało efektywne. Z pomocą myjki ciśnieniowej szybko usuniemy z ogrodzenia wszystkie zabrudzenia i spokojnie będziemy mogli przystąpić do jego malowania. Myjka pomoże również szybko wyczyścić chodniki, ścieżki i podjazdy. Już nie będziemy musieli najpierw zamiatać żwirku i pyłów, a później czyścić powierzchni na mokro, ponieważ myjka ciśnieniowa wykona wszystkie te czynności za jednym razem. 

 
 
Myjka wysokociśnieniowa Karcher K 5 Power Control Home & Brush AE 1.324-578.0
1849.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1599.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

1849.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Czy warto korzystać z myjki ciśnieniowej?

Jeśli zastanawiasz się, czy warto zainwestować w myjkę ciśnieniową, podpowiadamy – zdecydowanie tak. Nie dość, że szybko i praktycznie bez wysiłku pozbędziemy się brudu, to jeszcze przyczynimy się do ochrony środowiska. Bowiem wykorzystując do czyszczenia myjkę, zużywamy wielokrotnie mniej wody niż przy ręcznym szorowaniu powierzchni. Poza tym, stosowanie myjki ciśnieniowej pozwala w dużym stopniu ograniczyć korzystanie ze środków czyszczących. Woda wyrzucana pod wysokim ciśnieniem tak skutecznie czyści zabrudzenia, że często zakup detergentów okazuje się całkowicie zbędny.

 
do czego służy myjka ciśnieniowa
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS