Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Klocki LEGO – zabawa dla wszystkich dziewczynek

Klocki LEGO to jedne z najpopularniejszych zabawek na świecie. Pozwalają rozwijać wyobraźnię i dają niemal nieograniczone pole do wielogodzinnej zabawy. Dziecko może budować, co chce i jak chce. Klocki LEGO dostępne są w szerokiej gamie zestawów, dzięki czemu sprawdzą się nie tylko dla chłopców, ale również dla dziewczynek. Dzięki nim dziewczęta mogą zmieniać świat poprzez kreatywne rozwiązywanie problemów.

 

Badania Grupy LEGO

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek, które zostało ustanowione przez ONZ na 11 października, Grupa LEGO zleciła przeprowadzenie badań Instytutowi Geeny Davis. Badanie było poświęcone dziewczynkom, które zmieniają świat poprzez kreatywne rozwiązywanie problemów. Celem badania było zainaugurowanie kampanii LEGO „Ready for Girls”, która ma wspomagać dziewczynki w przełamywaniu staromodnych stereotypów płciowych.

Z badania wynika, że dziewczynki w znacznie mniejszym stopniu zwracają uwagę na uprzedzenia związane z płcią w czasie zabawy. 74% chłopców i 62% dziewczynek uważa, że pewne zajęcia są przeznaczone tylko dla dziewcząt, a inne tylko dla chłopców. Dziewczęta są też bardziej otwarte na różne rodzaje kreatywnej zabawy w porównaniu z tym, do czego zachęcają je rodzice i społeczeństwo. Aż 82% dziewczynek uważa, że dziewczęta z powodzeniem mogą grać w piłkę nożną, a chłopcy ćwiczyć balet. W przypadku chłopców odsetek ten jest niższy i wynosi 71%.

Badania jasno pokazują, że dziewczynki są gotowe podbijać świat, ale społeczeństwo nie do końca jest na to przygotowane. Niestety wraz z wiekiem dziewczęta stają się coraz bardziej podatne na przestarzałe normy społeczne, które blokują ich rozwój i marzenia, „podcinając im skrzydła”. Marka LEGO zachęca więc rodziców, aby w pełni wykorzystali potencjał swoich córek oraz zachęcali i wspierali je w rozwoju swoich zainteresowań. Dziewczynki są bowiem gotowe, aby zostać piłkarkami, astronautkami czy kierowczyniami rajdowymi.

 

dziewczynki-sa-gotowe.jpg [221.11 KB]Źródło: lego.com

Klocki LEGO

Dlaczego klocki LEGO są ważne dla dziewczynek?

Badania przeprowadzone na zlecenie Grupy LEGO wykazały, że dziewczynki chętnie interesują się niestereotypowymi zajęciami związanymi z płcią. Mimo tego, że wielu rodziców uważa klocki LEGO za zabawki inkluzywne, w społeczeństwie wciąż panuje przekonanie, że są one bardziej odpowiednie dla chłopców niż dla dziewczynek. Udowodniono jednak, że zabawa klockami LEGO ma wiele korzyści dla rozwoju zarówno chłopców, jak i dziewcząt.

  • Zabawa klockami LEGO rozwija umiejętność rozwiązywania problemów – budowanie różnych, skomplikowanych konstrukcji z klocków prowadzi do powstania różnych problemów. Dziecko jest więc motywowane do poszukiwania rozwiązań i radzenia sobie z przeszkodami.

  • Wzmacnia też koordynację ręka-oko – budowanie z klocków i dopasowywanie do siebie poszczególnych elementów znacznie poprawia koordynację ruchową i wzrokową dziecka.

  • Budowanie z klocków uczy cierpliwości i wytrwałości – łączenie ze sobą klocków i tworzenie wymarzonej konstrukcji może trwać wiele godzin, a nawet dni. Dzięki temu dziewczynki uczą się, że cierpliwa i stopniowa praca przynosi zamierzone efekty.

  • Rozwija także zdolność do pracy w zespole oraz umiejętności społeczne – klocki LEGO świetnie nadają się do samodzielnej zabawy, jak i podczas odwiedzić koleżanek i kolegów. Nie tylko dają wiele radości, ale również uczą, jak ważna jest współpraca z innymi oraz dzielenie się przedmiotami i wiedzą.

  • Klocki LEGO pobudzają kreatywność – dzięki nim dziewczynki mogą wymyślać własne historie, budować skomplikowane konstrukcje, odgrywać role i odkrywać świat. Kreatywność od zawsze była podstawą zabawy klockami LEGO.

 

dlaczego-klocki-lego-sa-wazne-dla-dziewczynek.jpg [312.90 KB]

Źródło: lego.com

 

Jak rozwijać kreatywność u dziewczynek?

Dziewczęta lubią wymyślać historie, eksperymentować i odkrywać świat wokół nich. Lubią także odgrywanie ról i chętnie wykorzystują je podczas zabawy. Zestawy klocków LEGO pomogą im rozwinąć swój potencjał twórczy, ponieważ rozwijają wyobraźnię i kreatywność. Istnieje wiele klocków LEGO, które sprawdzą się dla dziewczynek na całym świecie – począwszy od zestawów z przyrodą i zwierzętami, poprzez sztukę i projektowanie, aż po fascynujące gry i świat superbohaterów. Nie tylko zestawy LEGO Friends czy LEGO Disney, ale również dobrze LEGO City, LEGO Creator czy LEGO Star Wars. Dzięki szerokiej gamie zestawów dziewczynki mogą czuć się bardziej kreatywnie podczas zabawy, wyrażając siebie i rozwijając swoje zainteresowania.

 

 

„Kreatywna zabawa jest korzystna dla wszystkich dzieci. Ułatwia budowanie pewności siebie i pomaga rozwijać umiejętności twórcze oraz komunikacyjne. Natrafiamy jednak wciąż na skostniałe stereotypy, według których pewne zajęcia są odpowiednie tylko dla jednej płci. W Grupie LEGO wiemy, że mamy do odegrania ważną rolę w naprawie tego stanu rzeczy. Ta kampania jest jedną z kilku inicjatyw, które wprowadzamy z myślą o przełamywaniu stereotypów i sprawieniu, by zabawa klockami LEGO była tak inkluzywna, jak to tylko możliwe. Wszystkie dzieci powinny mieć możliwość zrealizowania swojego prawdziwego potencjału twórczego”. — Julia Goldin, dyrektorka ds. marketingu w Grupie LEGO.

 

Grupa LEGO wierzy w naukę przez zabawę. Umiejętności rozwijane w czasie zabawy z klockami LEGO są istotne dla wszystkich dzieci.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS