Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jakie jacuzzi dmuchane wybrać?

Osoby, które chcą cieszyć się relaksacyjną kąpielą z bąbelkami, powinny zastanowić się nad zakupem dmuchanego jacuzzi. W odróżnieniu od ogrodowych jacuzzi, taki model nie wymaga dużych nakładów finansowych, a jego montaż jest stosunkowo szybki i łatwy. Podpowiadamy, jakie jacuzzi dmuchane wybrać, aby móc relaksować się w zaciszu własnego ogrodu. 

 

 

Jakie są rodzaje jacuzzi?

Jacuzzi (wymowa „dżakuzi”), to inaczej wanna z hydromasażem. W ścianach jacuzzi znajdują się dysze wodne lub powietrzne, które wyrzucają wodą pod dużym ciśnieniem, tworząc widoczne i odczuwalne na skórze bąbelki. Jacuzzi pozwala zrelaksować się i odprężyć po ciężkim dniu lub po wysiłku. Ma też inne, zdrowotne zastosowanie, ponieważ hydromasaż doskonale działa na spięte i obolałe mięśnie. 

Na rynku dostępne są trzy rodzaje jacuzzi:

 • Jacuzzi całoroczne – to inaczej jacuzzi ogrodowe. Jest to zdecydowanie najdroższy ze wszystkich dostępnych na rynku wariantów. Można z niego korzystać przez cały rok, nawet przy ujemnych temperaturach. Z racji tego, że jest to jacuzzi całoroczne, nie trzeba go składać i chować na zimę, co oznacza, że nie ma problemów z jego przechowywaniem. Takie jacuzzi jest jednak drogie, ponieważ może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zdecydowanie najdroższym elementem jest wanna. Co więcej, montaż takiego jacuzzi wymaga wizyty specjalisty.

 
jacuzzi ogrodowe całoroczne

 

 • Jacuzzi dmuchane – jak sama nazwa wskazuje, takie jacuzzi należy nadmuchać przed użyciem. Wykonuje się je z mocnych i trwałych materiałów, które są odporne na przebicia czy różnego rodzaju przetarcia. W razie uszkodzenia stosunkowo łatwa jest też jego naprawa. Jacuzzi dmuchane jest o wiele tańsze w zakupie niż jacuzzi całoroczne – można je kupić już za mniej niż 2000 zł.

 
jacuzzi dmuchane

Jacuzzi HHpoland MSPA Comfort 

 
 • Jacuzzi domowe/wewnętrzne – to wanna z hydromasażem, przeznaczona do montażu w domu. Wykonuje się ją zazwyczaj ze stali nierdzewnej, aluminium i wysokiej jakości akrylu. Większość modeli ma również obudowę, która pełni funkcję dekoracyjną i ochronną. Modele przeznaczone do użytku domowego mogą być jedno- albo kilkuosobowe. 

 

jacuzzi domowe wewnętrzne

 

Jakie jacuzzi dmuchane wybrać? Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji, wielkości budżetu oraz dostępnego miejsca. 

 

Czy warto kupić jacuzzi dmuchane? 

Wiele osób chciałoby mieć jacuzzi w ogrodzie, ale jest o dla nich zbyt kosztowne. Doskonałą alternatywą dla takich osób jest jacuzzi dmuchane, które kosztuje o wiele mniej, a do tego jest łatwe w montażu. 

Dmuchane jacuzzi w ogrodzie – zalety:

 • Niemal całoroczne użytkowanie – w przeciwieństwie do dmuchanego basenu, z dmuchanego jacuzzi można korzystać przez większą część roku. Ich właściciele twierdzą, że aktywnie z niego korzystają nawet przez 7-9 miesięcy.

 • Zdrowie i relaks podgrzewane jacuzzi z hydromasażem łagodzi bóle stawów i napięcie mięśni, a dodatkowo pozwala się zrelaksować.

 • Łatwy montaż – tego typu jacuzzi jest bardzo łatwe w samodzielnym montażu.

 • Mobilność – pompowane jacuzzi jest stosunkowo lekkie, dzięki czemu można je łatwo przenosić, wystarczy jedynie wypuścić wodę. 

 • Łatwe przechowywanie – aby schować takie jacuzzi na zimę, wystarczy wypuścić z niego wodę, a następnie powietrze. Złożyć i schować w suchym miejscu.

 
jacuzzi dmuchane zalety

 

Jakie jacuzzi dmuchane wybrać?

Jacuzzi pompowane nie cieszy się zbyt dużą popularnością, ale na rynku znajdziemy wiele modeli do wyboru. Aby dopasować model do swoich upodobań, warto przed zakupem zwrócić uwagę na kilka ważnych parametrów.

 

Materiał wykonania

Wybierając dmuchane jacuzzi ogrodowe, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jego konstrukcję i trwałość. Większość dostępnych na rynku modeli wykonanych jest z wielowarstwowego tworzywa PCV albo winylu. Oba te materiały są odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak wysokie temperatury czy deszcz. Warto jednak upewnić się, że wybieramy najmocniejszą dostępną wersję. Dzięki temu będziemy mogli swobodnie korzystać z jacuzzi przez kilka lat. 

 

Wymiary i liczba miejsc 

Dmuchane spa występuje w różnych rozmiarach. W specyfikacji producenci najczęściej podają, dla ilu osób jest przeznaczone jacuzzi. Czasami można też znaleźć informację o litrażu jacuzzi. 

 • Jacuzzi o objętości do 600 l – to 2-osobowe albo maksymalnie 3-osobowe jacuzzi. Zazwyczaj kupowane jest przez osoby, które cenią swoją prywatność. Ze względu na stosunkowo nieduże rozmiary, takie jacuzzi z powodzeniem zmieści się na balkonie lub na tarasie. 

 • Jacuzzi o objętości do 900 l – to 4-osobowe dmuchane jacuzzi. Mogą z niego z powodzeniem korzystać 4 osoby dorosłe albo 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Właśnie takich jacuzzi jest najwięcej w ofercie. Ze względu na dużą konkurencję wśród producentów, czasami takie jacuzzi jest tańsze niż jacuzzi dwuosobowe.

 • Jacuzzi o objętości powyżej 1000 l – to 6-osobowe modele, które świetnie sprawdzą się na różnych przyjęciach i imprezach. Zapewniają wysoki komfort użytkowania, ale z racji dużych rozmiarów, wymagają więcej przestrzeni w ogrodzie. 

 
jakie wybrać jacuzzi dmuchane

 

Kształt

Jacuzzi ogrodowe dmuchane występuje w dwóch najpopularniejszych kształtach – owalnym (lub okrągłym) i kwadratowym. Jacuzzi owalne lepiej sprawdzi się przy większej liczbie osób. Z kolei jacuzzi kwadratowe zapewnia kąt prosty, który świetnie nadaje się do wygodnego korzystania z dysz hydromasażu.

 

Wydajność

Wszystkie modele wyposażone są w podstawowy system filtracyjny, który dba, aby woda w jacuzzi była czysta przez długi czas. Warto zatem zwrócić uwagę na wydajność filtracji, która określa, ile litrów wody przefiltruje pompa w ciągu jednej godziny. Im wyższa wartość, tym lepiej. Powinniśmy jednak wybierać modele o wydajności na poziomie minimum 1400 litrów na godzinę

Ważna jest również wydajność generatora ozonu, ponieważ określa efektywność oczyszczania wody.

 

Rodzaj masażu

Dmuchane jacuzzi ogrodowe może zapewniać kilka rodzajów masaży:

 • Masaż wodny – jacuzzi ma dysze wodne, które ukierunkowane są na dolne części ciała, dzięki czemu strumień wodny uderza m.in. w nogi, pośladki czy plecy. Takie jacuzzi z dyszami wodnymi należy do jednego z najchętniej wybieranych przez konsumentów.

 • Masaż wodno-powietrzny – do działania wykorzystuje sprężone powietrze, które odpowiednio dotlenia skórę. 

 • Masaż powietrzny – jacuzzi z masażem powietrznym ma zamontowane dysze albo specjalne perforowane dno, z którego wydostają się bąbelki. Jest to tzw. masaż perełkowy

Przy wyborze jacuzzi, warto też zwrócić uwagę na liczbę dyszy. W mniejszych modelach jest ich od 4 do 12, a w większych nawet ponad 100. 

 
dysze w jacuzzi

 

Panel sterowania

W droższych modelach jacuzzi znajdziemy panel sterowania, który pozwala na regulację temperatury i intensywności masażu. W zależności od modelu panel może mieć zwykłe przyciski elektroniczne albo przyciski dotykowe. Najważniejsze jest jednak, aby panel sterowania w jacuzzi był w pełni wodoodporny.

 

Dodatkowe akcesoria

Dostępne w sprzedaży modele często mają w zestawie dodatkowe akcesoria, które ułatwiają użytkowanie i przechowywanie. Najczęściej są to:

 • Podświetlenie LED – w wielu dmuchanych modelach znajduje się oświetlenie LED, jedno- lub wielokolorowe. Podświetlane jacuzzi prezentuje się bardzo dekoracyjnie, a do tego stwarza wspaniały klimat użytkownikom.  

 • Mata pod jacuzzi – podobne maty producenci dodają do basenów dmuchanych, rozporowych i stelażowych. Taka mata izoluje dno, chroni nie tylko jacuzzi, ale również podłoże przed nadmierną wilgocią. 

 • Plandeka ochronna – zabezpiecza wodę przed zanieczyszczeniami. 

 • Dmuchane zagłówki – można je umieścić w dowolnym miejscu na obwodzie jacuzzi.

 • Torba lub pokrowiec – służy do przechowywania złożonego jacuzzi lub ewentualnego transportu.

 
 

Jacuzzi

Ile prądu pobiera jacuzzi dmuchane?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ zużycie prądu będzie zależeć przede wszystkim od wymiarów jacuzzi. Oznacza to, że im większą wannę z hydromasażem wybierzemy, tym większe będzie zużycie energii. Jacuzzi pobiera prąd nie tylko do podgrzania wody, ale również do działania hydromasażu oraz do filtracji wody. Powinniśmy się zatem przygotować na wydatek ok. 200-250 zł miesięcznie, jeśli będziemy korzystać z jacuzzi codziennie przynajmniej przez 30 minut.

 

Jak dbać o jacuzzi nadmuchiwane?

Aby można było korzystać z jacuzzi, trzeba o nie odpowiednio dbać, a w szczególności o znajdującą się w nim wodę. Powinna mieć ona odpowiedni odczyn – najlepiej mieszczący się w granicach od 7,2 do 7,4. Zbyt niska zawartość pH w wodzie może doprowadzić do podrażnień skóry, natomiast zbyt wysoka do zmętnienia wody i rozwoju różnego rodzaju drobnoustrojów. 

Ważna jest także systematyczna dezynfekcja wody, ponieważ wysoka temperatura stwarza doskonałe warunki do rozwoju bakterii, grzybów i glonów. Dlatego do czyszczenia będzie nam potrzeba specjalna chemia do jacuzzi dmuchanego – zwykle wykorzystywane są preparaty na bazie chloru.

Pamiętajmy również o regularnym czyszczeniu filtra, który wyłapuje wszelkie zanieczyszczenia pływające w wodzie. Co jakiś czas będziemy niestety musieli wymienić wodę w jacuzzi, aby dokładnie wymyć wannę z osadów i zachować optymalne właściwości wody. 

 
jak zabudować jacuzzi dmuchane
Jak zabudować dmuchane jacuzzi ogrodowe?

Obudowa jacuzzi dmuchanego nie tylko pełni funkcję dekoracyjną, lecz także ochrania je przed uszkodzeniami. Możemy od razu kupić jacuzzi z obudową lub dokupić ją w późniejszym czasie. Taka obudowa zazwyczaj jest wykonana z wodoodpornego rattanu. Oferuje też liczne szafki i półki, w których można schować rzeczy potrzebne do kąpieli w domowym spa. Co więcej, blat obudowy spełnia rolę stolika, dzięki czemu z powodzeniem można na nim stawiać napoje czy przekąski. 

Obudowę do jacuzzi dmuchanego możemy też zamówić bezpośrednio u stolarza, zgodnie z naszymi preferencjami. Taka konstrukcja drewniana może posłużyć też jako schodki do jacuzzi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wykonać obudowę do jacuzzi, np. z drewnianych paneli osłonowych. 

 

Podsumowanie

Jacuzzi pompowane to świetna alternatywa dla klasycznego, całorocznego jacuzzi. Jest stosunkowo tanie, a do tego można je łatwo złożyć i rozłożyć. Bez wątpienia zaletą domowego spa jest to, że można z niego korzystać niemal przez cały rok.

Jeśli wciąż zastanawiacie się, jakie jacuzzi dmuchane wybrać, poczytajcie opinie innych użytkowników. Dzięki temu łatwiej zdecydujecie się na zakup konkretnego modelu.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS