Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak przenieść dane z Androida na iPhone?

Użytkownicy, którzy wymieniają telefon na nowy, muszą przenieść dane ze starego urządzenia na nowe. Istnieje kilka metod przenoszenia danych, a wybór tej najlepszej zależy od systemu operacyjnego telefonów, typów danych, które chcemy przenieść, a także od preferencji osobistych. W artykule podpowiemy, jak przenieść dane z Androida na iPhone.

 

O czym przeczytasz w tym artykule?

 • W jaki sposób przenieść dane ze starego telefonu na nowy? Najłatwiejszym sposobem jest cyfrowe kopiowanie danych.
 • Co możemy przenieść z Androida na iPhone?
 • Jak przenieść dane z Androida na iPhone? Przedstawiamy dokładną instrukcję krok po kroku.
 • Podpowiemy również, w jaki sposób można przenieść same kontakty z Androida na iPhone’a.

 

Jak przenieść dane z telefonu na telefon?

Kiedyś przenoszenie danych z telefonu na telefon zajmowało wiele czasu i przysparzało trochę kłopotów. Konieczne było bowiem wgrywanie wszystkich ustawień, instalacja aplikacji, ustawianie dźwięków, a także ręczne przepisywanie kontaktów. Dziś cały ten proces przebiega płynnie i automatycznie. Większość nowych smartfonów już przy pierwszym uruchomieniu proponuje możliwość migracji danych ze starego telefonu.

Najmniej problemów sprawia przeniesienie danych z telefonu na telefon Android. W obrębie tego systemu można bezprzewodowo skopiować najważniejsze dane takie jak: ustawienia telefonu, aplikacje, kontakty, a także zapisane wiadomości. System Android wykorzystywany jest przez większość producentów smartfonów. Czasami może się różnić nakładką systemową danej marki, która wpływa na inny wygląd ikon. Jest to jednak ten sam system, co sprawia, że przeniesienie danych i konfiguracja nowego smartfona jest bardzo łatwa i niewymagająca dla użytkownika.

Drugim popularnym systemem jest iOS marki Apple. Wiele osób sądzi, że przenoszenie danych między dwoma różnymi systemami to skomplikowany i długotrwały proces. Nic bardziej mylnego. Cała procedura jest skrócona do minimum.

Smartfony

Jakie dane można przenieść z Androida na iPhone?

Zanim przejdziemy do opisu, jak przenieść dane z Androida na iPhone, najpierw sprawdźmy, co dokładnie możemy przenieść.

 • Kontakty,
 • Wiadomości tekstowe,
 • Zdjęcia i filmy,
 • Konta pocztowe,
 • Kalendarz,
 • Notatki,
 • Dane aplikacji WhatsApp.

Niestety bezpośrednie przeniesienie aplikacji z Androida na iOS zwykle nie jest możliwe ze względu na różnice w systemach operacyjnych. Jednak wiele popularnych aplikacji jest dostępnych zarówno na Androida, jak i na iOS, więc użytkownik może je ponownie pobrać z App Store i, w zależności od aplikacji, przywrócić ich dane przez logowanie się na swoje konto. Tylko bezpłatne aplikacje, które są dostępne zarówno w Google Play, jak i w App Store, można przenieść.

Jeśli chodzi o pliki PDF, książki i muzykę, to można je przenieść jedynie ręcznie.

 

przenoszenie-danych-z-androida-na-iphone.png [186.47 KB]

Źródło: support.apple.com

 

Jak przenieść dane z Androida na iPhone? Instrukcja krok po kroku

Zanim rozpoczniemy przenoszenie danych między smartfonami, upewnijmy się, że na telefonie z systemem Android włączona jest funkcja Wi-Fi. Oba urządzenia należy też podłączyć do zasilania. Migracja danych jest procesem długotrwałym, więc w ten sposób unikniemy rozładowania baterii. Upewnijmy się również, że wszystkie pliki, które chcemy przenieść, zmieszczą się na nowym urządzeniu z systemem iOS. Jeśli natomiast chcemy przenieść zakładki z Chrome’a, najpierw zaktualizujmy przeglądarkę do najnowszej wersji na telefonie z systemem Android.

Poniżej opisujemy krok po kroku, jak przenieść dane na urządzenia z systemem iOS – iPhone lub iPad.

 

 

Krok 1 – Instalacja aplikacji „Przenieś do iOS”

Najpierw pobieramy z Google Play bezpłatną aplikację „Przenieś do iOS” i instalujemy ją na telefonie z systemem Android.

 

Krok 2 – Przygotowanie iPhone’a

Włączamy iPhone’a i zbliżamy go do telefonu z Androidem. Następnie postępujemy zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Pojawi się Szybki start – wybieramy tam opcję Skonfiguruj bez innego urządzenia. Działamy według instrukcji wyświetlanych na ekranie.

 

Krok 3 – Opcja „Przenieś dane z Androida”

Wyszukujemy ekran Przenieś aplikacje i dane. Następnie wybieramy opcję Z Androida. Jeżeli wcześniej przeprowadziliśmy już konfigurację, musimy wymazać urządzenie z systemem iOS i zacząć od nowa.

 

migracja-danych-ze-smartfona-android-na-iphone.png [147.54 KB]Źródło: support.apple.com

 

Krok 4 – Konfiguracja aplikacji

Na smartfonie z Androidem uruchamiamy aplikację Przenieś do iOS i wybieramy opcję Dalej. Na ekranie pojawią się warunki – aby można było kontynuować proces, należy wybrać polecenie Zgadzam się. Następnie wybieramy sposób udostępniania danych, klikając opcję Wysyłaj automatycznie. W kolejnym kroku wybieramy Kontynuuj. W razie potrzeby włączamy uprawnienia do odczytywania lokalizacji i wysyłania powiadomień.

 

Krok 5 – Użycie kodu

Na iPhone wybieramy opcję Dalej na ekranie Przenieś z Androida. Po chwili powinniśmy otrzymać 10- lub 6-cyfrowy kod. Jest to kod jednorazowy, który należy wprowadzić na smartfonie z systemem Android.

 

jak-przeniesc-dane-z-androida-na-iphone-podaj-jednorazowy-kod.png [104.70 KB]

Źródło: support.apple.com

 

Krok 6 – Połączenie z tymczasową siecią Wi-Fi

iPhone utworzy tymczasową sieć Wi-Fi. Gdy na ekranie pojawi się polecenie, wybieramy opcję Połącz. W ten sposób podłączymy do sieci również telefon z Androidem. Następnie czekamy, aż pojawi się ekran Przenieś dane.

 

Krok 7 – Wybór zawartości, którą chcemy przenieść

W kolejnym kroku musimy wybrać, jakie dane chcemy przenieść z Androida na iPhone’a. Następnie klikamy opcję Dalej. Proces przenoszenia zawartości może potrwać dość długo, w zależności od ilości przenoszonych danych. Dlatego odkładamy oba urządzenia do momentu, aż pasek wczytywania na iPhone dojdzie do końca. Nie należy przerywać migracji, nawet jeśli telefon z systemem Android poinformuje o zakończeniu procesu. Pamiętajmy również o tym, aby urządzenia znajdowały się blisko siebie. Nie odłączajmy ich także od źródła zasilania.

 

Krok 8 – Konfiguracja iPhone’a

Gdy pasek wczytywania dojdzie do końca na urządzeniu z systemem iOS, naciskamy opcję Gotowe na smartfonie z Androidem. Następnie wybieramy Dalej na iPhone i wykonujemy instrukcje, które pojawiają się na ekranie. Na koniec upewnijmy się, że cała zawartość została przeniesiona.

 

jak-przerzucic-kontakty-z-telefonu-na-telefon.jpg [205.13 KB]

 

Jak przerzucić kontakty z telefonu na telefon?

Wiemy już, jak przenieść dane z Androida na iPhone w 8 prostych krokach. A czy da się przenieść kontakty z jednego systemu na drugi? Oczywiście, że tak. Jeśli chcemy przenieść same kontakty, nie musimy od nowa konfigurować urządzenia. Możemy to zrobić na dwa proste sposoby.

 

Sposób 1 – Eksport kontaktów na karcie SIM

Na smartfonie z systemem Android przechodzimy do zakładki Kontakty. Następnie odszukujemy Ustawienia i opcję eksportu kontaktów na kartę SIM. Po zakończeniu procesu przekładamy kartę SIM do iPhone’a. Przechodzimy do zakładki Ustawienia -> Kontakty i wybieramy opcję Importuj kontakty z SIM.

 

Sposób 2 – Eksport kontaktów za pośrednictwem konta Google

Innym sposobem na przeniesienie kontaktów jest wykorzystanie naszego konta Google. Najpierw jednak musimy upewnić się, że mamy włączoną synchronizację kontaktów z kontem. Potem wystarczy przejść do Ustawień na iPhone i wybrać kolejno Mail -> Konta -> Dodaj konto -> Google -> Zsynchronizuj kontakty ze smartfonem. Po pomyślnej synchronizacji możemy wybrać, które kontakty mają zostać przeniesione. Na koniec klikamy opcję Zachowaj.

 

Migracja danych z Androida na iPhone – podsumowanie

Teraz już wiecie, jak przenieść dane z Androida na iPhone. Jest to łatwiejsze, niż mogłoby się wydawać, dzięki narzędziom takim jak „Przenieś do iOS” od Apple. Ta bezpłatna aplikacja pozwala na przeniesienie większości niezbędnych danych – kontaktów, wiadomości, zdjęć, filmów, zakładek z przeglądarki, kont e-mail czy kalendarzy. Przypominamy, aby przed migracją danych zweryfikować kartę SIM, hasła, rozmiar dostępnej pamięci czy aktualność przeglądarki Chrome.

 

Bibliografia:

 • https://support.apple.com/pl-pl/HT201196, dostęp 26.02.2024
 • https://android.com.pl/tech/579676-jak-przeniesc-dane-z-androida-na-iphone/, dostęp 26.02.2024.
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS