Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Drukarka Epson EcoTank – idealna do domowego użytku

Drukarki, choć często są niedoceniane, stanowią nieodłączny element wielu domów, umożliwiając drukowanie dokumentów, prac domowych, zdjęć lub materiałów edukacyjnych dla dzieci. Wybór odpowiedniego sprzętu może być jednak wyzwaniem, ponieważ na rynku dostępne są setki modeli o zróżnicowanych funkcjach i cenach. Jak zatem wybrać drukarkę, która będzie nie tylko wydajna, ale i oszczędna? Odpowiedź jest prosta: drukarka Epson EcoTank. Z artykułu dowiecie się, dlaczego to właśnie ta drukarka będzie dobrym wyborem dla każdego domu.

Galicja-1350x230.png [184.98 KB]

O czym przeczytasz w tym artykule?

 • Epson EcoTank to seria drukarek, które do drukowania nie wykorzystują tradycyjnych kartridży z tuszami. W jaki sposób działają?
 • Czy drukarki Epson EcoTank są tanie w eksploatacji? Okazuje się, że mogą zaoszczędzić nawet do 90% na kosztach druku w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi.
 • System stałego zasilania atramentem nie jest jedyną zaletą drukarek Epson EcoTank. Czym jeszcze mogą pochwalić się urządzenia z tej serii?
 • Czy warto kupić drukarkę Epson z serii EcoTank? Sprawdzamy, jakie są jej największe zalety.
 • Na koniec podpowiemy również, jaka drukarka atramentowa Epson EcoTank będzie dobrym wyborem do użytku domowego.

 

W 2012 roku marka Epson jako pierwsza na świecie zaprezentowała drukarki atramentowe z systemem stałego zasilania atramentem – Epson Ink Tank system. To rozwiązanie miało znacząco obniżyć koszty drukowania. Mimo że z początku nie zostało zbyt dobrze przyjęte, szybko okazało się, że jest niezwykle oszczędnym i ekologicznym sposobem na drukowanie. Do tej pory marka Epson sprzedała ponad 80 milionów drukarek EcoTank, co czyni ją największym na świecie dostawcą drukarek z systemem CISS.

 

Epson EcoTank – na czym polega?

Drukarki Epson EcoTank pojawiły się na rynku już jakiś czas temu. To seria, która zasadniczo różni się od większości drukarek dostępnych na rynku. Dlaczego? Ponieważ nie znajdziemy w nich kartridży z atramentem. Zamiast tego drukarki z serii EcoTank mają zintegrowane pojemniki, które napełnia się atramentem z dołączonych butelek. To proste i jakże oszczędne rozwiązanie – gdy tusz się skończy, wystarczy kupić buteleczkę z danym kolorem i po prostu go uzupełnić.

Drukarki Epson EcoTank z systemem ciągłego zasilania (CISS) są bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Butelki zaprojektowano tak, aby zminimalizować ryzyko rozlania atramentu podczas procesu napełniania. Poza tym mają one system przepływu powietrza, więc nie trzeba ich ściskać – tusz przeleje się do pojemnika samoistnie. Co ważne, każda butelka ma unikalny system „Key-lock”, co gwarantuje odpowiednie dopasowanie. Nie musimy się więc martwić, że do pojemnika z kolorem czarnym wlejemy tusz żółty.

 

 

Czy drukarka Epson EcoTank pozwala na oszczędne drukowanie?

Chociaż drukarki EcoTank mogą być droższe w zakupie w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi, w dłuższej perspektywie mogą przynieść oszczędności dzięki niższym kosztom eksploatacji. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się ich parametrom i wyposażeniu, okaże się, że cena zakupu nie jest wcale taka wygórowana.

Przy zakupie drukarek z kartridżami w większości otrzymujemy zestaw startowy, który umożliwia wydrukowanie kilkudziesięciu stron. Konieczne jest zatem dokupienie kartridży we własnym zakresie, co już podnosi koszt całego urządzenia. Natomiast kupując drukarkę Epson EcoTank, od razu w zestawie otrzymujemy komplet atramentu, który pozwala na wydrukowanie nawet 4300 stron w czerni i 7300 stron w kolorze. Jest to odpowiednik 66 kartridży! W zależności od tego, jak często drukujemy dokumenty czy zdjęcia, tusze wystarczą nam na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt miesięcy użytkowania.

Według danych marki Epson, drukarki EcoTank mogą zapewnić oszczędność kosztów drukowania do 90% w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi, głównie dzięki tańszemu atramentowi i większej wydajności. Do drukarek EcoTank przeznaczone są wydajne tusze z serii 101,103, 108, 110, 112 i 115, które zawierają dużą ilość atramentu. Przykładowo tusze Epson 101 kolorowe dostępne są w butelkach po 70 ml, co pozwala na wydrukowanie 6000 stron, natomiast tusz czarny dostępny w butelce 127 ml umożliwia wydrukowanie około 7500 stron. Dzięki dużej pojemności tusze wystarczą nam nawet na kilkadziesiąt miesięcy użytkowania. Poza tym nie będziemy musieli co chwilę dolewać tuszu do drukarki – napełnimy zbiorniki raz i możemy zapomnieć o nich na długi czas.

 

drukarka-epson-ecotank-z-systemem-stalego-zasilania-atramentem.jpg [163.80 KB]

Źródło: materiały marki Epson

 

Co jeszcze oferują drukarki Epson z serii EcoTank?

Oprócz systemu stałego zasilania atramentem drukarki Epson z serii EcoTank oferują również wiele innych zaawansowanych funkcji, które czynią je atrakcyjnym wyborem dla różnych użytkowników – zarówno dla osób prywatnych, jak i mających własne firmy.

 

Technologia Heat-Free – nie wymaga użycia ciepła

Marka Epson dba również o to, aby jej drukarki cechowały się długą żywotnością i niezawodnością w działaniu przez wiele lat. Dlatego wszystkie swoje drukarki wyposaża w głowicę drukującą Micro Piezo, która drukuje „na zimno”, bez konieczności nagrzewania komponentów. Dzięki temu pierwszą stronę można wydrukować bardzo szybko, zużywając przy tym mniejszą ilość energii.

Niewymagająca użycia ciepła technologia Heat-Free znacząco wydłuża żywotność komponentów, a co za tym idzie – żywotność całego urządzenia. Poza tym sprawia, że drukarka jest bardziej przyjazna dla środowiska, gdyż zużywa mniej energii i produkuje mniej odpadów. Niezależnie od tego, czy wybierzemy drukarkę Epson EcoTank L5296, czy EcoTank L3550, zapewnimy sobie wiele lat użytkowania.

 

 

Aplikacja Epson Smart Panel – drukowanie z dowolnego miejsca

Niektóre drukarki Epson EcoTank, jak np. Epson EcoTank L4260, mają opcję Wi-Fi Direct, która zapewnia bezpośrednią łączność między współpracującymi urządzeniami. Dzięki temu można łatwo połączyć drukarkę ze smartfonem i zdalnie zlecać wykonywanie wydruków. Co więcej, aplikacja Epson Smart pozwala na sterowanie urządzeniem z poziomu telefonu. Oznacza to, że w aplikacji możemy zlecić drukowanie, skanowanie i kopiowanie dokumentów. Możemy także monitorować pracę urządzenia i konfigurować różne ustawienia, jak również rozwiązywać ewentualne zaistniałe problemy z drukarką. Aplikacja dostępna jest w sklepach Google Pay i App Store, więc użytkownicy urządzeń z systemem MacOS, jak i Android mogą korzystać z aplikacji.

 

drukarki-epson-ecotank-funkcje.jpg [234.67 KB]

Źródło: materiały marki Epson

 

Urządzenia wielofunkcyjne

Wśród serii EcoTank znajdziemy nie tylko klasyczne drukarki, lecz także zaawansowane urządzenia wielofunkcyjne typu 3 w 1 czy 4 w 1, które są w stanie zastąpić inne urządzenia IT. Przykładowo Epson EcoTank L3260 to drukarka, skaner i kopiarka zamknięte w jednej obudowie. Takie urządzenie ma wyświetlacz LCD, dzięki czemu jest bardzo łatwe i wygodne w obsłudze. Natomiast urządzenie wielofunkcyjne EcoTank L5290 potrafi nie tylko drukować, skanować i kopiować materiały. Ma również wbudowany faks, dzięki któremu można wysyłać dokumenty.

 

 

Dlaczego warto kupić drukarkę Epson EcoTank?

Drukarki Epson EcoTank zasadniczo różnią się od innych drukarek atramentowych dostępnych na rynku. Zamiast kartridży mają zbiorniki, które można napełniać atramentem z butelek. To zdecydowanie największa zaleta modeli z serii EcoTank. Okazuje się jednak, że jest ich o wiele więcej.

 • Tanie drukowanie – mały koszt wydruku zapewni system stałego zasilania atramentem. Jeden zestaw pojemników z tuszem może wystarczyć na tysiące stron, co sprawia, że koszty druku na stronę są znacząco niższe w porównaniu z tradycyjnymi drukarkami atramentowymi. W przypadku drukarek Epson EcoTank koszt wydruku strony w czerni wynosi mniej niż 1 gr, natomiast w kolorze około 1,2 gr, co jest świetnym wynikiem. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest również to, że możemy dokupić tylko ten tusz, którego potrzebujemy. Nie musimy zamawiać całego kompletu butelek.
 • Oszczędność energii – drukarki EcoTank zużywają mniej energii niż inne drukarki atramentowe, które wykorzystują podgrzanie dysz drukujących, a przede wszystkim drukarki laserowe dostępne na rynku. Wszystko dzięki temu, że wykorzystują technologię Heat-Free, która nie wykorzystuje ciepła w procesie wyrzucania atramentu.
 • Oszczędność czasu – pojemniki w modelach EcoTank są zaprojektowane tak, aby pomieścić więcej atramentu niż tradycyjne kartridże, co przekłada się na rzadsze uzupełnianie.
 • Łatwa obsługa – dzięki specjalnie zaprojektowanym butelkom z atramentem uzupełnianie pojemników jest wygodne i nieskomplikowane.
 • Niezawodne drukowanie – drukarki Epson są znane z niezawodności i długiej żywotności, co sprawia, że są dobrą inwestycją na dłuższą metę. Producent oferuje jeden rok gwarancji, ale po rejestracji drukarki gwarancję można przedłużyć o kolejne 2 lata, co daje w sumie 3-letnią gwarancję na urządzenie.
 • Wysoka jakość wydruku – drukarki Epson EcoTank oferują wysoką jakość druku, zarówno w przypadku dokumentów tekstowych, jak i zdjęć.
 • Wszechstronność – wiele modeli z serii EcoTank oprócz możliwości drukowania oferuje też inne funkcje. Taka drukarka wielofunkcyjna potrafi także skanować, kopiować i wysyłać faksy.

 

drukarka-epson-ecotank-dlaczego-warto-kupic.jpg [199.12 KB]

Źródło: materiały marki Epson

 

Jaka drukarka atramentowa Epson EcoTank do domowego użytku?

Jeśli szukacie drukarki do domu, która zapewni Wam wysoką jakość wydruku i niski koszt użytkowania, drukarka Epson EcoTank z pewnością spełni Wasze potrzeby. Polecamy Wam urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3550, które oprócz możliwości drukowania, pozwala także na skanowanie i kopiowanie dokumentów. Ten model jest intuicyjny w obsłudze i kompaktowy, a poza tym estetycznie prezentuje się na biurku. Oferuje możliwość drukowania bez marginesów i obsługuje różne formaty papieru o gramaturze od 64 g/m² do 300 g/m². Szybkość drukowania mono wynosi 15 stron na minutę, natomiast w kolorze 8 stron na minutę. W zestawie z drukarką znajdują się cztery butelki z atramentem o pojemności 65 ml (czarny, cyjan, żółty, magenta) oraz jedna dodatkowa butelka z tuszem czarnym.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3550 oferuje także łączność Wi-Fi i Wi-Fi Direct. Dzięki temu możemy podłączyć drukarkę do komputera lub laptopa bezprzewodowo i drukować dokumenty, nawet gdy znajduje się w innym pomieszczeniu. Co więcej, łączność Wi-Fi Direct pozwala na bezpośrednią komunikację między drukarką a smartfonem, dzięki czemu możemy drukować z poziomu telefonu. Abyśmy mogli łatwo sterować drukarką z urządzenia mobilnego, producent zaprojektował aplikację Epson Smart Panel. To właśnie ona pozwoli nam w pełni kontrolować pracę drukarki z poziomu telefonu. Warto również wspomnieć, że EcoTank L3550 obsługuje funkcję Apple AirPrint, która pozwala na obsługę urządzenia bezpośrednio z iPhone’a, iPada lub iPod Touch. Dzięki temu nie trzeba pobierać i instalować dodatkowego oprogramowania czy sterowników.

Urządzenie wielofunkcyjne Epson EcoTank L3550 świetnie sprawdzi się do domowego użytku. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej łączności, każdy z domowników będzie mógł obsługiwać drukarkę bezprzewodowo, z dowolnego pomieszczenia w domu. Nie trzeba już będzie siedzieć za biurkiem – wydruk z telefonu będzie można zlecić w dowolnej chwili. Epson EcoTank L3550 zapewnia nie tylko wysoki komfort użytkowania, lecz także pozwala na oszczędność pieniędzy i czasu. Ma więc wszystko, czego można oczekiwać od wysokiej jakości urządzenia drukującego do domu.

 

 

Podsumowanie

Drukarki Epson z serii EcoTank stanowią prawdziwą rewolucję w świecie technologii drukowania. Ta linia obejmuje różne modele drukarek, dzięki czemu każdy ma możliwość wybrania urządzenia dostosowanego do swoich potrzeb. W sprzedaży znajdują się zarówno urządzenia do domowego użytku, jak i drukarki przeznaczone dla małych i średnich biur. Można też kupić drukarkę fotograficzną albo monochromatyczną, jeśli drukujemy głównie dokumenty. Wszystkie urządzenia z serii Epson EcoTank gwarantują wysoką jakość wydruków oraz szeroką gamę funkcji. Poza tym zapewniają niezrównane oszczędności dzięki innowacyjnemu systemowi zbiorników na tusz.

Gdybyśmy porównali, jak często wymienialiśmy kartridże z atramentem i ile pieniędzy na nie wydaliśmy w ciągu roku, od razu zauważylibyśmy, jak wygodnym i oszczędnym rozwiązaniem są pojemniki na tusze. Dlatego, jeśli szukamy drukarki do domowego użytku, która pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie oferując wysoką jakość wydruku, drukarka Epson EcoTank będzie najlepszym wyborem. W dłuższej perspektywie stanowi ona inwestycję, która zwróci się wielokrotnie.

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS