Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Czym jest i-DOS i jak działa?

Czy wiesz, że możesz oszczędzać detergent i wodę podczas prania? Nowoczesne pralki Bosch zostały wyposażone w technologię i-DOS, która pozwala na automatyczne dozowanie detergentów. Dzięki temu do każdego cyklu pranie zostanie użyta odpowiednia ilość środka piorącego, co przełoży się na świetne rezultaty prania, a także oszczędności.

 

O czym przeczytasz w tym artykule?

  • Właściwe dozowanie detergentu do prania jest bardzo ważne z kilku powodów. Przede wszystkim wpływa na skuteczność prania, pozwala uniknąć marnowania detergentów i oszczędzić wodę. Ile zatem detergentu należy wsypać do pralki?
  • Nowoczesne pralki Bosch wyposażone są w system i-DOS. Do czego on służy?
  • Jak działa system i-DOS i w jaki sposób można z niego skorzystać?
  • Oszczędność detergentu i wody, perfekcyjne efekty prania i wysoki komfort użytkowania – to największe zalety pralek Bosch z systemem i-DOS.
  • Na koniec podpowiemy, w jakich pralkach dostępny jest system i-DOS i zastanowimy się, dlaczego warto w niego zainwestować.

 

Ile proszku do prania wsypać do pralki?

Pranie ubrań to łatwa czynność, która nie powinna nikomu sprawić większych problemów. Wystarczy jedynie posegregować ubrania według kolorów i materiałów, ustawić odpowiedni program prania, wsypać detergenty i poczekać na efekty prania. Szybko, łatwo i przyjemnie! Niestety w rzeczywistości nastawienie cyklu prania często zajmuje nam znacznie więcej czasu. Już na początku pojawiają się bowiem rozterki… Ile proszku wsypać do szuflady pralki? Z pewnością każdy z nas, choć kilka razy zadał sobie to pytanie. Mimo że na proszkach i płynach do prania znajdziemy informację o ich sposobie dozowania i użytkowania, trudno jest samodzielnie określić załadunek prania czy twardość wody. W rezultacie nie możemy być pewni, jaka będzie odpowiednia ilość detergentu do konkretnego cyklu prania.

Okazuje się, że dostosowanie odpowiedniej ilości środka piorącego do załadunku jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na efektywność prania. Jeśli wsypiemy zbyt mało proszku, plamy mogą nie zniknąć. Jeżeli natomiast wsypiemy za dużo detergentu, pralka może nie poradzić sobie z jego wypłukaniem. W rezultacie na ubraniach pozostaną białe resztki proszku i konieczne będzie nastawienie kolejnego cyklu prania. To nie tylko dodatkowe obowiązki dla nas, lecz także marnowanie detergentu, wody, energii i prądu.

Na szczęście producenci stale udoskonalają swoje pralki, wprowadzając do nich nowoczesne technologie, które automatyzują cykl prania. Jedną z nich bez wątpienia jest system i-DOS opracowany przez markę Bosch.

 

Pralka Bosch Serie 4 WAN2415GPL
2049.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1899.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2049.00 zł

Zobacz szczegóły

 

System i-DOS – co to jest?

System i-DOS to zaawansowana technologia dostępna w wybranych pralkach marki Bosch. Jej celem jest nie tylko usprawnienie procesu prania, ale również oszczędność detergentów, wody i czasu.

Technologia i-DOS pozwala na automatyczne dozowanie detergentu. Działa w oparciu o czujniki w pralce, które przed rozpoczęciem cyklu ważą załadunek, wykrywają rodzaj tkaniny oraz stopień zabrudzenia ubrań. Zebrane informacje pozwalają im dostosować odpowiednią ilość wody i detergentu do prania. Dzięki temu pralki Bosch i-DOS zużywają dokładnie tyle detergentu, ile jest niezbędne do przeprowadzenia efektywnego cyklu prania.

 

 

Jak skorzystać z systemu i-DOS w pralce Bosch?

Pralki ładowane od przodu Bosch z systemem i-DOS wyposażone są w dwa duże zbiorniki – jeden na detergent do prania i jeden na płyn do płukania. Wystarczy zatem napełnić oba zbiorniki i pozwolić pralce pracować. Detergenty są przechowywane w szufladzie przez około 20 dni – w zależności od wagi załadunku i stopnia zabrudzenia odzieży. Oznacza to, że pralka z systemem i-DOS jest w stanie obsłużyć wiele prań bez konieczności ponownego napełniania szuflady detergentami. Niezależnie od tego, czy chcemy nastawić pranie ciemne, czy białe, pranie odzieży delikatnego, czy sportowej – wystarczy, że wybierzemy odpowiedni program, a i-DOS automatycznie odmierzy potrzebną ilość detergentu do każdego załadunku.

Pralki Bosch z system i-DOS w szufladzie mają jeszcze jeden zbiornikna ręczne odmierzanie detergentu. Jeśli zatem nie będziemy chcieli skorzystać z automatycznego dozowania, możemy nastawić cykl prania zwyczajnie, odmierzając proszek do komory.

 

jak-skorzystac-z-systemu-i-dos-w-pralkach-bosch.jpg [80.07 KB]

Źródło: materiały marki Bosch

 

Jakie zalety ma system i-DOS Bosch?

i-DOS Bosch to zaawansowane rozwiązanie, które wnosi wiele korzyści do codziennego prania. Poniżej opisujemy główne zalety systemu i-DOS.

 

Oszczędność wody, energii, detergentu i czasu

Jedną z najważniejszych zalet systemu i-DOS jest oszczędne pranie. Dzięki temu, że czujniki w pralce automatycznie ważą załadunek i wykrywają rodzaj tkaniny oraz stopień zabrudzenia, są w stanie precyzyjnie dobrać ilość detergentu potrzebnego do przeprowadzenia skutecznego cyklu prania. Pozwala to uniknąć marnowania detergentu, a także wody, gdyż pralka nie musi wypłukiwać nadmiaru powstającej piany. Pralka z automatycznym dozowaniem detergentu i-DOS pozwala zaoszczędzić nawet do 38% środków piorących, bez marnowania wody. To także oszczędność czasu, ponieważ nie musimy już ręcznie odmierzać detergentu ani przejmować się jego dodawaniem.

 

Perfekcyjne rezultaty prania

System i-DOS zapewnia doskonałe wyniki prania. Dzięki precyzyjnemu dawkowaniu detergentu pralka przeprowadza skuteczny cykl prania, a Ty zyskujesz ubrania czyste, świeże i bez plam. Co ważne, i-DOS zapewnia świetnie rezultaty prania niezależnie od rodzaju tkaniny, stopnia zabrudzenia czy wybranego programu prania. To szczególnie istotne dla osób, którym zależy na wysokiej jakości swoich ubrań.

 

system-i-dos-zalety.webp [11.43 KB]

Źródło: materiały marki Bosch

 

Pełna automatyka

Inteligentna pralka Bosch i-DOS działa w pełni automatycznie. Dzięki temu nie musimy martwić się o żadne szczegóły procesu prania. Po wypełnieniu zbiornika detergentem i wybraniu odpowiedniego programu pralka sama odmierzy odpowiednią ilość detergentu. To rozwiązanie jest niezwykle wygodne, gdyż nie musimy pamiętać o ręcznym uzupełnianiu środków piorących przy każdym praniu.

 

W jakich pralkach występuje system i-DOS?

System i-DOS stosowany jest w różnych pralkach marki Bosch. Znajdziemy go zarówno w modelach wolnostojących, jak i pralkach przeznaczonych do zabudowy. W system ten wyposażone są serie pralki Serie 6, Serie 8 oraz pralki z serii Home Professional. Oprócz inteligentnego systemu dozowania detergentu pralki z tych serii wyposażone są w inne zaawansowane technologie, np. Home Connect.

 

Dlaczego warto kupić pralkę Bosch z systemem i-DOS?

Zakup pralki Bosch z systemem i-DOS to decyzja, która przynosi wiele korzyści i ułatwia codzienne pranie. Oszczędność zasobów, perfekcyjne rezultaty prania oraz pełna automatyka to główne powody, dla których warto zainwestować w tę innowacyjną technologię. Pralka Bosch z i-DOS sprawdzi się więc u każdego, kto ceni sobie czas i wygodę w codziennych obowiązkach domowych. To również świetna opcja dla osób, które mają na uwadze troskę o środowisko naturalne.

Produkty powiązane

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS