Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Lokówko suszarka – sposób na ekspresową fryzurę

Jeśli codziennie przed wyjściem z domu używasz kilku urządzeń do stylizacji włosów, zastanów się nad zakupem lokówko suszarki. To praktyczne urządzenie łączy w sobie funkcje lokówki i suszarki, dzięki czemu przy użyciu jednego przedmiotu będziesz mogła jednocześnie suszyć włosy i kręcić loki. 

 

Lokówko suszarka - urządzenie 2w1

Lokówko suszarka to połączenie dwóch sprzętów do stylizacji włosów: suszarki i lokówki. Składa się z podłużnej, poręcznej rączki oraz wałka, z którego wydobywa się ciepłe powietrze suszące. Na rączce znajdują się przyciski pozwalające na wybór prędkości pracy i temperatury, a także funkcji dodatkowych, takich jak zimny nadmuch czy jonizacja. Lokówko suszarki wyposażone są w wymienne końcówki o różnych średnicach, dzięki czemu można stworzyć mocniej zakręcone loki albo luźną stylizację. Te praktyczne urządzenia pozwalają nie tylko wysuszyć włosy czy zakręcić loki, ale również zwiększyć ich objętość i unieść je od nasady. 

 

 

Lokówko suszarka – zalety i wady

Zdecydowanie największym atutem lokówko suszarek jest możliwość jednoczesnego suszenia i kręcenia włosów. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale również energii elektrycznej, ponieważ za jednym razem wykonujemy dwie czynności. Warto dodać, że lokówko-suszarka dysponuje mniejszą mocą niż tradycyjna lokówka czy suszarka do włosów. Z tego też względu jest bezpieczniejsza dla włosów, ponieważ wysokie temperatury mogą łatwo doprowadzić do ich osłabienia, wysuszenia, a nawet zniszczenia. 

Niektórzy zaliczają jednak małą moc do wad tych urządzeń, ponieważ uzyskane efekty nie będą tak dobre, jak w przypadku użycia dwóch oddzielnych sprzętów. Z lokówko suszarką nie uzyskasz drobnych loczków ani idealnie skręconych włosów, a raczej delikatną i naturalną fryzurę. Poza tym, tego typu sprzęty często mają ograniczone funkcje. Jeśli zależy Ci jedynie na szybkim wysuszeniu włosów, to lepszym wyborem będzie klasyczna suszarka. 

Suszarko-lokówki

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jeśli zdecydujesz się na wybór suszarko-lokówki, powinnaś postawić na wysokiej jakości model, który spełni Twoje oczekiwania. Szczególną uwagę należy zwrócić na następujące kwestie:

  • Moc urządzenia – jest to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ decyduje o sile nawiewu. Im będzie większa, tym szybciej wysuszysz włosy i zakręcisz loki.

  • Regulacja prędkości i temperatury – to ważne elementy, który umożliwiają dostosowanie ustawień do swoich potrzeb. Wyższa temperatura przeznaczona jest dla grubych i mocnych włosów, zaś w przypadku cienkich i delikatnych powinno się korzystać z niższej temperatury.

  • Wymienne końcówki – każda lokówko suszarka posiada kilka wymiennych końcówek. Cieńsze wałki pozwolą uzyskać drobniejsze loki, zaś grubsze - loki o dużej objętości. W przypadku suszenia, przydatny okazuje się koncentrator, który pozwala skupić się na konkretnym obszarze włosów. 

  • Jonizacja – nie jest to obowiązkowa funkcja, ale warto wybrać model, który ją posiada. Jonizacja zamyka łuski włosów, dzięki czemu stają się one gładsze, nie elektryzują się i są bardziej podatne na układanie. 

 
lokowko-suszarka-do-wlosow-co-to-jest.jpg [162.39 KB]
 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 8:00-16.00
NAPISZ DO NAS