% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81 | od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00
Jak wybrać telewizor do kuchni? Czym się kierować?
Krojenie warzyw na sałatkę, przygotowywanie owoców na przetwory czy przyrządzanie wymagających potraw bywa czasochłonne. Dlatego wiele osób decyduje się umieścić w kuchni telewizor, aby umilić sobie czas spędzony na przyrządzaniu posiłków. Telewizor w kuchni to nie tylko świetny sposób na nudę, ale również możliwość zgłębienia sztuki kulinarnej i poznawania nowych przepisów z programów telewizyjnych. Sprawdźmy zatem, jak wybrać telewizor do kuchni, aby dobrze spełniał swoją funkcję.
Jaki rozmiar telewizora do kuchni?
Tylko właściciele dużych domów mogą pochwalić się przestronnymi kuchniami. Zazwyczaj są one niewielkimi pomieszczeniami, w których oprócz mebli i sprzętów AGD, zmieści się jeszcze kompaktowy stół i kilka krzeseł. Z tego względu poszukiwania telewizora powinniśmy rozpocząć od dokonania dokładnych pomiarów. Nie kierujmy się jedynie ilością cali, ale również obudową telewizora. Modele o takiej samej przekątnej mogą znacznie różnić się wielkość ze względu na cieńsze i lub grubsze ramki. Wydaje się jednak, że do kuchni najlepsze będą telewizory o przekątnej nieprzekraczającej 32 cali, jak np. Manta 32LHN29E. Taki telewizor pozwoli na komfortowe oglądanie i bez problemu zmieści się w przestrzeni kuchennej.
Telewizor LCD czy LED?
W zasadzie już wielkość telewizora eliminuje modele OLED. Takie matryce stosowane są bowiem tylko w dużych telewizorach, których przekątne zaczynają się od 55 cali wzwyż. Pozostaje nam więc wybór pomiędzy telewizorami LCD lub LED. Te pierwsze zapewniają dobrą jakość obrazu osobie, która znajduje się naprzeciwko telewizora. Musimy jednak mieć na uwadze, że telewizję w kuchni będziemy oglądać z różnych miejsca i pod różnymi kątami. Dlatego lepszym wyborem do kuchni będzie telewizor LED.
Jakie funkcje powinien mieć telewizor do kuchni?
Musimy pamiętać, że telewizor w kuchni nie będzie stanowił centrum naszej domowej rozrywki. Będzie jedynie praktycznym dodatkiem, który umili czas podczas przygotowywania potraw. Mimo tego warto postawić na odbiornik, który pozwoli nie tylko oglądać telewizję, ale również odtwarzać materiały wideo z innych źródeł. W kuchni dobrze sprawdzi się telewizor Manta 32LHN29E, który oferuje zarówno dekoder DVB-C, złącze HDMI, jak i port USB. Pozwoli więc odbierać telewizję kablową albo odtwarzać filmy bezpośrednio z pendrive’a. Poza tym bez problemu podłączymy do niego laptopa.
Telewizor w kuchni – postawić czy zawiesić?
Umieszczenie telewizora będzie w dużej mierze uzależnione od tego, jak mamy zaaranżowaną kuchnię. Najlepiej byłoby ustawić telewizor w okolicy szafek, gdyż to właśnie w tę stronę najczęściej kierujemy wzrok w kuchni. Powinniśmy również zdecydować, czy telewizor będzie stał na szafce, czy może zostanie zawieszony na ścianie. Jest to ważne z tego względu, że nie wszystkie odbiorniki przystosowane są do zamontowania na ścianie. Chyba że wybierzemy telewizor uniwersalny, taki jak Manta 32LHN29E, który w zależności od swoich preferencji będziemy mogli ustawić na szafce lub zawiesić na ścianie.
Jaki telewizor do kuchni?
Musimy pamiętać, że kuchnia jest pomieszczeniem użytkowym, w którym panują wysokie temperatury i duży stopień wilgoci. Telewizor musi być nie tylko dopasowany do wielkości kuchni, ale również powinien dobrze spisywać się w takich trudnych warunkach. Nie ma więc sensu inwestować w drogie telewizory, naszpikowane nowoczesnymi funkcjami, gdyż łatwo mogą ulec uszkodzeniu, a poza tym w kuchni nie wykorzystamy ich wszystkich możliwości. Nowoczesne odbiorniki umieśćmy w salonie, gdzie z ich dobrodziejstw będzie korzystać cała rodzin. Natomiast w kuchni w zupełności wystarczą mniejsze ekrany, które umilą czas spędzony na przygotowywaniu posiłków.