% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak działa telefon z ładowaniem indukcyjnym?

Pierwszy telefon z ładowaniem indukcyjnym pojawił się na rynku w 2012 roku – była to Nokia Lumia. Technologia ładowania bezprzewodowego jednak szybko trafiła również do najlepszych smartfonów innych marek. Mimo że minęło już kilka lat, ta technologia wciąż nie jest dostępna dla najtańszych modeli smartfonów. 

 

Co oznacza ładowanie indukcyjne?

Jak sama nazwa wskazuje, telefony z indukcyjnym ładowaniem wykorzystują zjawisko indukcji elektromagnetycznej. Jak to działa? W ładowarce znajduje się tzw. cewka nadawcza, w której wytwarzane jest pole elektromagnetyczne. Natomiast telefon wyposażony jest w tzw. cewkę odbiorczą, która odbiera energię i zamienia ją w prąd kierowany do akumulatora. W ten sposób rozpoczyna się ładowanie urządzenia. Co ważne, telefon nie musi bezpośrednio stykać się z ładowarką. Może go dzielić od ładowarki nawet kilka metrów, co sprawia, że jednocześnie możemy naładować kilka urządzeń. 

Jak włączyć ładowanie indukcyjne? Nie musimy tego robić, ponieważ ta funkcja działa przez cały czas. Ładowanie rozpoczyna się zatem automatycznie, bez wykonywania żadnych dodatkowych czynności. 

 
telefon z ładowaniem indukcyjnym
 

 

Jak sprawdzić, czy telefon ma ładowanie indukcyjne?

Większość producentów stosuje moduł Qi jedynie w swoich flagowcach, które dostępne są w wysokich cenach. Bardzo trudno jest znaleźć budżetowe telefony z indukcją. Czasem może się zdarzyć, że nie będziemy wiedzieć, czy dany model smartfona wyposażony jest w moduł bezprzewodowej ładowarki. Na szczęście możemy to łatwo sprawdzić.

Najłatwiej będzie zajrzeć do instrukcji obsługi i wyszukać w specyfikacji lub w danych technicznych, czy smartfon oferuje ładowanie bezprzewodowe. Jeśli jednak nie możemy znaleźć takiej informacji albo po prostu nie mamy dostępu do instrukcji, możemy sami to sprawdzić, kładąc telefon na ładowarce indukcyjnej. Ładowanie powinno rozpocząć się automatycznie – jeśli smartfon nie zasygnalizował ładowania, możemy być pewni, że nie ma on modułu Qi. 

Ładowarki do telefonu

Który telefon z ładowaniem indukcyjnym wybrać?

Mimo tego, że telefony z ładowaniem bezprzewodowym pojawiły się na rynku kilka lat temu, ich oferta wciąż jest ograniczona. Technologię ładowania indukcyjnego znajdziemy jedynie we flagowcach, których ceny są bardzo wysokie – zaczynają się od 2000 zł wzwyż. W cenie do 1500 zł czy do 2000 zł znajdziemy raptem kilka modeli smartfonów wyposażonych w tę technologię. Możemy natomiast zapomnieć, że uda nam się kupić tani smartfon do 1000 zł, który obsługiwałby ładowanie bezprzewodowe

 
ładowanie indukcyjne w telefonie
 

 

Lista smartfonów z ładowaniem indukcyjnym 2021

Trudno jest wskazać, jaki jest najlepszy telefon z ładowaniem indukcyjnym, ponieważ dla każdego użytkownika ważne będą inne funkcje. Poniżej zebraliśmy jednak najciekawsze modele smartfonów, które można ładować bez użycia kabla. 

 • Huawei P30 Pro

 • iPhone XR

 • iPhone SE 2020

 • iPhone 11 Pro

 • iPhone 12 Pro

 • LG V60 ThinQ

 • OnePlus 9 Pro

 • Samsung Galaxy S20

 • Samsung Galaxy S21 Ultra

 • Xiaomi Mi 10

 • Xiaomi Mi 11

 

Smartfon Google Pixel 6 Pro 5G 12/128GB 6,7" Czarny
2749.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

2699.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2999.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając telefon z ładowaniem indukcyjnym?

Jeśli chodzi o parametry, to telefon z ładowaniem indukcyjnym nie różni się od innych modeli dostępnych na rynku. Przy jego zakupie powinniśmy zatem zwrócić uwagę na najważniejsze parametry, takie jak: wielkość i rozdzielczość ekranu, system operacyjny, procesor, pamięć RAM, baterię czy aparat w smartfonie. Ważne jest również, aby ładowarka indukcyjna i smartfon działały w tym samym standardzie. Na rynku dostępne są bowiem ładowarki dedykowane do konkretnych modeli smartfonów. Obecnie jednak najpopularniejszy jest standard Qi, który jest stosowany w urządzeniach popularnych marek. Oznacza to, że do ładowania smartfonu możemy wykorzystać ładowarkę innej marki, która ma certyfikat Qi. 

 
jaki telefon z ładowaniem indukcyjnym wybrać
 

 

Uchwyt do samochodu z ładowaniem indukcyjnym – alternatywa dla klasycznej ładowarki

O ile w domu czy w pracy doskonale sprawdzi się klasyczna ładowarka indukcyjna, tak w podróży samochodem znacznie lepszym rozwiązaniem będzie samochodowy uchwyt indukcyjny. Do wyboru mamy kilka modeli takich uchwytów:

 • Uchwyt na kratkę wentylacyjną – to dość tani uchwyt do bezprzewodowego ładowania telefonu, ponieważ kupimy go już nawet za ok. 40 zł. Uchwytu nie trzeba przyklejać na szybie, wystarczy umieścić go w kratce wentylacyjnej. 

 • Teleskopowy uchwyt samochodowy – taki uchwyt montuje się za pomocą przyssawek do szyby. Ma ona jednak regulowane ramię teleskopowe, dzięki któremu kierowca łatwo dostosuje odległość do telefonu zgodnie ze swoimi potrzebami. 

 • Magnetyczny uchwyt samochodowy – taki uchwyt ma wbudowany specjalny magnes, który stabilnie trzyma telefon, minimalizują ryzyko uszkodzenia lub upadku. 

 • Grawitacyjny uchwyt samochodowy – jest to uchwyt, którego ramiona automatycznie dopasowują się do szerokości telefonu. Dzięki temu nie musimy się martwić o telefon, gdyż jest on stabilnie podtrzymywany w czterech punktach. 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS