% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

 • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Do czego służy szlifierka do paznokci? Jaką wybrać?

Szlifierka do paznokci, popularnie zwana frezarką, jest nie tylko przeznaczona dla profesjonalnych stylistek paznokci. Równie dobrze sprawdzi się do domowego użytku, pozwalając szybko przygotować płytkę paznokcia do zabiegu manicure. Do czego możemy wykorzystać frezarkę? Jakie frezy wybrać? W tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Szlifierka do paznokci – jak działa i do czego służy?

Szlifierka do paznokci, czyli popularna frezarka to niewielkie urządzenie, które służy do pielęgnacji paznokci oraz skórek dłoni i stóp. To niewielkie urządzenie jest w stanie zastąpić inne narzędzia wykorzystywane do pielęgnacji płytki paznokciowej, np. cążki, nożyczek, pilnik czy polerkę. Frezarki do paznokci działają na cienkich, krótkich wiertłach, tzw. frezach. Mają one różne kształty i są wykonane z rozmaitych materiałów – każdy z frezów przeznaczony jest do innego zastosowania. To właśnie frezy pozwalają szybko przygotować paznokcie do zabiegu manicure

Frezarka do paznokci ma szerokie zastosowanie. Z jej pomocą możemy wykonać następujące czynności:

 • Usunąć lakier hybrydowy lub masę żelową – zdejmowanie hybrydy frezarką jest szybsze i bezpieczniejsze niż manualne. Jak ściągnąć żele bez frezarki? Do tego celu potrzebujemy acetonu, wacików kosmetycznych i folii aluminiowej. Paznokieć należy obwinąć wacikiem namoczonym acetonem, a następnie folią aluminiową i pozostawiać na ok. 10-15 minut. Po tym czasie żel czy hybryda powinna łatwo odejść od płytki paznokcia, ale nie zawsze jest to skuteczne. 

 • Usunąć skórki – usuwanie skórek frezarką jest skuteczniejsze i bezpieczniejsze niż za pomocą cążek.

 • Skrócić paznokcie – szlifierka działa podobnie jak pilniczek, ale pozwala o wiele szybciej skrócić paznokcie, zarówno naturalne, żelowe, jak i hybrydowe.

 • Wypiłować i nadać płytce paznokcia odpowiedni kształt – modelowanie płytki paznokcia.

 • Wypolerować lub zmatowić płytkę paznokcia – w ten sposób przygotujemy paznokcie do stylizacji, przedłużając jej trwałość. 

 • Zrobić wgłębienie w paznokciu do umocowania ozdób – za pomocą frezu szpiczastego zrobimy wgłębienia, w których umieścimy cyrkonie lub perełki.

 • Usunąć odciski i nagniotki na stopach – za pomocą frezarki o wiele szybciej usuniemy zrogowacenia niż za pomocą tarki do stóp czy pumeksu. 

 

 
zdejmowanie hybrydy frezarką do paznokci
 

Rodzaje frezów do paznokci - który frez wybrać do czego?

Frez do paznokci to główny element frezarki, który pozwala przygotować paznokcie do stylizacji. W zależności od rodzaju i kształtu każdy frez przeznaczony jest do innego zastosowania. Poza tym frezy mają gradację, która określona jest najczęściej kolorowymi paskami na nóżce freza. 

 • Kolor żółty – bardzo drobna gradacja.

 • Kolor czerwony – drobna gradacja.

 • Kolor niebieski – średnia gradacja.

 • Kolor zielony – gruba gradacja.

 • Kolor czarny – bardzo gruba gradacja.

 • Kolor różowy – najgrubsza gradacja.

 

rodzaje frezów do szlifierki do paznokci
 
 

Ze względu na materiał wykonania frezów, możemy wyróżnić: 

 • Frezy diamentowe – wykonuje się je ze specjalnej dobrze hartowanej stali nierdzewnej. Dzięki temu są twarde i niemal niezniszczalne. Mają wiele zastosowań, dlatego cieszą się dużą popularnością na rynku. 

frez diamentowany do frezarki do paznokci

Źródło: www.misteromilano.pl

 
 • Frezy ceramiczne – to jedne z najpopularniejszych frezów. Są chętnie wybierane przez użytkowniczki, ponieważ nie nagrzewają się, nie przenoszą ciepła i nie powodują drgań w czasie pracy. Frezy ceramiczne wykonane są z tlenku cyrkonu, dzięki czemu są wytrzymałe i odporne na pęknięcia i inne uszkodzenia mechaniczne. Nadają się do zdejmowania masy żelowej i akrylowej, a także do usuwania skórek.

frez ceramiczny do frezarki do paznokci

Źródło: www.misteromilano.pl

 
 • Frezy karbidowe – wykonane są z karbidu, czyli węglika spiekanego. Ten materiał jest bardzo mocny, twardy i wytrzymały. Na swojej powierzchni ma poprzeczne rowki, które szybko szlifują powierzchnię paznokcia, nie nagrzewając jej. Frezy z karbidu można wykorzystać do wszystkiego, np. do zdejmowania hybryd, do ściągania żelu, matowienia płytki paznokcia czy obrabiania skórek.

frez karbidowy do frezarki do paznokci

Źródło: www.misteromilano.pl

 
 • Frezy kamienne – są wykorzystywane w manicure, pedicure oraz w podologii. Takie frezy wykonuje się z obrobionego kamienia o średniej ziarnistości. Można je stosować zarówno na sucho, jak i na mokro. 

frez kamienny do frezarki do paznokci

Źródło: www.mollylac.com.pl

 

Ze względu na kształt końcówek możemy wyróżnić:

 • Frezy szpiczaste – przeznaczone są do zrogowaciałych paznokci, zgrubień około paznokciowych, a także nadają się do oczyszczania pięt. Przeważnie są wykorzystywane do trudno dostępnych miejsc, ponieważ zapewniają dużą precyzję. Frezy w kształcie szpicu nadają się też do robienia wgłębień, w których umieszcza się cyrkonie, perełki lub inne dekoracje. 

 
frez szpiczasty do frezarki do paznokci

Źródło: www.sunone.pl

 
 • Frezy kulkowe – są niezastąpione do skórek. Pozwolą idealnie wygładzić naskórek okalający paznokcie, dzięki czemu nie zauważmy na nim żadnych zadziorów.

 
frez kulkowy do frezarki do paznokci

Źródło: www.sunone.pl

 
 • Frezy w kształcie łezki – nadają się do usuwania nabłonka z płytki paznokcia, a także do obrabiania skórek paznokci u dłoni i stóp. Pozwalają również na ścienianie grubych paznokci u stóp.

frez w kształcie łezki do frezarki do paznokci

Źródło: www.misteromilano.pl

 
 • Frezy stożkowe – najczęściej używane są do obrabiania skórek, nadawania kształtu paznokciom oraz do matowienia ich płytki. Można je również wykorzystać do usuwania hybrydy, żelu i akrylu.

 
frez stożkowy do frezarki do paznokci

Źródło: www.sunone.pl

 
 • Frezy w kształcie walca – przeznaczone są do usuwania lakieru hybrydowego, żelu i akrylu. Taki frez do ściągania hybrydy pozwala również na pracę przy wale paznokciowym, bez naruszania jest struktury. 

 
frez w kształcie walca do frezarki do paznokci

Źródło: www.sunone.pl

 • Frez mandrel – jest to frez przeznaczony do usuwania naskórka na stopach czy opracowywania płytki paznokcia. Nakłada się na niego specjalne kapturki ścierne, które należy wyrzucić po wykonaniu zabiegu. 

frez mandrel do frezarki do paznokci

Źródło: www.misteromilano.pl

 

Jak używać frezarki do paznokci?

Na wstępie należy zaznaczyć, że używanie szlifierki do paznokci nie jest łatwe. Będziemy potrzebować dużo praktyki, zanim nauczymy się szybko i sprawnie obsługiwać frezarką. Przy użytkowaniu frezarki najważniejsze jest, aby postępować według instrukcji dołączonej przed producenta. Bardzo łatwo bowiem o uszkodzenie paznokcia frezarką, szczególnie jeśli ustawimy wysoką moc. Dlatego przygotowaliśmy kilka porad, które okażą się przydatne podczas używania szlifierki.

Manicure i pedicure

Dobieramy właściwy frez

Frezowanie paznokci rozpoczynamy od wybrania odpowiedniego frezu i kapturków. Najpierw musimy ściągnąć starą hybrydę, a do tego celu najlepiej nadają się frezy w kształcie walca. Zawsze dobierajmy stopień gradacji odpowiedni do rodzaju wykonywanej czynności.

 
jak używać frezarki do paznokci
 

Odpowiednie ułożenie frezarki 

Podczas użytkowania szlifierki bardzo ważny jest kąt frezowania. Rączki frezarki nie trzymamy do góry, tylko w podobny sposób, jak trzymamy pióro. Nieprawidłowy kąt frezowania może bowiem doprowadzić do uszkodzenia macierzy, czyli miejsca, w którym powstaje paznokieć. 

Ustawiamy obroty

Każda szlifierka do paznokci ma określoną moc. Obroty powinniśmy dostosować do rodzaju wykonywanej pracy. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z frezarką, powinniśmy wypróbować kilka różnych ustawień mocy i wybrać takie, które będzie dla nas najlepsze. 

Regulujemy nacisk

Musimy pamiętać, aby zbyt mocno nie dociskać końcówką frezarki do płytki paznokcia, gdyż grozi to jej uszkodzeniem albo skaleczeniem. W rezultacie mogą powstać nierówności lub dziury w obrębie płytki, które zepsują całą stylizację. Aby się ich pozbyć, trzeba będzie nadbudować albo zbudować od nowa paznokieć. Jeśli podczas pracy poczujemy pieczenie, będzie to oznaczać, że za mocno docisnęliśmy frez do płytki paznokcia.

 
jak używać frezarki do paznokci
 

Wybieramy właściwy frez do skórek

Opracowanie skórek jest bardzo ważne w stylizacji paznokci. Jeśli ich nie usuniemy, nie uda nam się uzyskać ładnej stylizacji. Do odsuwania skórek najlepiej nadaje się frez w kształcie szpica, natomiast do ich usuwania przeznaczony jest frez kulkowy, które ładnie wygładza naskórek. Wiele osób zastanawia się, jak wyciągnąć frez z frezarki do paznokci. Będzie to uzależnione od modelu urządzenia. Jednak zazwyczaj wystarczy poluzować zacisk i przekręcić w lewo środkową część rączki, a następnie wyjąć frez i wymienić go na inny. 

Przeprowadzamy dezynfekcję

Po każdym użyciu frezarki do paznokci powinniśmy zdezynfekować cały sprzęt – zarówno głowicę, jak i frezy, natomiast kapturki wyrzucić do kosza. Jeśli będziemy odpowiednio dbać o czystość szlifierki, będzie nam ona dobrze służyć przez długi czas. 

 

 

Jak zrobić pedicure frezarką?

Szlifierka do paznokci o dużej mocy świetnie nadaje się do pedicure. Z jej pomocą możemy opracować paznokcie, skórki wokół nich, a nawet skórę stóp. Dzięki niej odpowiednio przygotujemy paznokcie do stylizacji i usuniemy nagniotki i odciski, aby stopy pięknie prezentowały się w lecie. 

Jak zrobić pedicure frezarkowy? Najpierw musimy wymoczyć stopy. Dzięki temu zmiękczymy skórę stóp i w rezultacie łatwiej pozbędziemy się odcisków. Następnie usuwamy starą warstwę lakieru hybrydowego lub żelowego. Skórki delikatnie odsuwamy patyczkiem, a następnie usuwamy je za pomocą frezarki z odpowiednim frezem kulkowym. 

Po pielęgnacji paznokci przychodzi czas na pielęgnację skóry stóp. Jeśli chcemy usunąć odciski, musimy zamontować na głowicy specjalny frez próżniowy, zwany trepanem. Ma on kształt walca z ostrą powierzchnią tnącą, dzięki czemu bez trudu usuwania odciski, modzele czy zrogowaciały naskórek. Z pomocą frezarki o wiele szybciej zadbamy o stopy, niż używając pumeksu czy tarki do stóp. Przed użyciem frezarki warto dokładnie zapoznać się z jej instrukcją obsługi, aby wiedzieć, jak prawidłowo przeprowadzić zabieg na stopach. 

 
jak zrobić pedicure frezarką do paznokci
 

Jaką wybrać frezarkę do domowego użytku?

Na rynku znajdziemy wiele frezarek, które różnią się ilością obrotów, mocą, wyglądem i przede wszystkim ceną. Na co zwrócić uwagę, wybierając domową frezarkę do paznokci?

 • Moc – ten parametr ma istotny wpływ na czas i jakość pracy. Domowa szlifierka do paznokci powinna mieć 40 W mocy. Jeśli jednak oprócz manicure chcemy wykonywać też pedicure, musimy zainwestować w urządzenie o nieco większej mocy, np. 50 W. Natomiast frezarka kosmetyczna używana przez profesjonalne stylistki paznokci powinna mieć moc 65 W – jest to frezarka do pięt i paznokci.

 • Liczba obrotów – w większości frezarek ilość obrotów wynosi od 20 do 35 tysięcy obrotów na minutę. Niektóre modele umożliwiają regulację obrotów, co zdecydowanie ułatwia pracę. Warto dodać, że z frezarki mogą korzystać nie tylko praworęczni, lecz także osoby leworęczne, ponieważ każde urządzenie pozwala ustawić kierunek obrotów. 

 • Głowica – to jeden z najważniejszych elementów każdej frezarki, ponieważ to właśnie do niej mocuje się frezy. Łatwa i wygodna w obsłudze jest głowica typu twist-lock, ponieważ umożliwia wymianę frezu jednym ruchem ręki.

 • Zestaw frezówszlifierka do paznokci dla początkujących nie musi mieć w zestawie od razu wszystkich frezów. Warto jednak wybrać model, który będzie zawierał podstawowe frezy. Przed zakupem należy też sprawdzić, czy frezy do urządzenia są łatwo dostępne i jaka jest ich cena. Może się bowiem okazać, że na frezy wydamy więcej pieniędzy niż na samą frezarkę.

 • Pochłaniacz pyłu – na rynku dostępne są frezarki, które mają wbudowane pochłaniacze pyłu, dzięki czemu zapewniają higieniczną pracę. Takie frezarki z pochłaniaczem są przeważnie wykorzystywane w salonach kosmetycznych.

 • Pedał nożny – ułatwia użytkowanie frezarki, ponieważ pozwala na szybkie włączenie lub wyłączenie urządzenia. 

 • Wielkość urządzenia – ma duży wpływ na komfort użytkowania. Dobra szlifierka do paznokci powinna być w miarę lekka, a jej głowica dobrze leżeć w dłoni. Warto również zwrócić uwagę na długość kabla – jeśli będzie za krótki, będzie ograniczać nasze ruchy i w rezultacie utrudniać pracę z paznokciami. Alternatywą jest frezarka bezprzewodowa, która pozwoli szybko i sprawnie przygotować płytkę paznokcia do stylizacji.

Jako domowa maszynka do pielęgnacji paznokci dobrze sprawdzi się też mini frezarka, która składa się jedynie z głowicy z frezami. Jest to niewielkie urządzenie wyposażone w kabel zasilający, który podłącza się do portu USB w komputerze lub zasilaczu. Taka szlifierka do paznokci polecana jest przede wszystkim osobom, które dopiero zaczynają korzystać z tego typu urządzeń. 

 
domowy manicure
 

Jaka frezarka do paznokci jest najlepsza?

W sprzedaży znajdziemy wiele różnych frezarek do hybryd. Polecane są frezarki do paznokci takich producentów jak: NeoNail, Semilac, JSDA, SunOne, Iso Trade czy Beurer. Szukając szlifierki, warto sprawdzić ranking najbardziej polecanych modeli, czy to do użytku profesjonalnego, czy domowego. Należy pamiętać, że frezarki z wyższej półki cenowej będą charakteryzować się wyższą jakością wykonania i niektórymi parametrami, takimi jak moc czy prędkość obrotowa. Jeżeli dopiero rozpoczynamy swoją przygodę z frezarką, możemy wybrać tańszy model, który zapewni nam bezpieczeństwo podczas pracy. 

 

 

Gdzie kupić frezarkę do paznokci? Bez problemu znajdziemy ją w sklepach internetowych z akcesoriami do manicure i pedicure, a także w sklepach kosmetycznych. Takie urządzenia mają w swojej ofercie również sklepy sprzedające urządzenia AGD, np. Max Elektro. 

 

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS