% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Zabezpiecz swój telefon – kup etui i szkło hartowane

Telefony komórkowe, a w szczególności smartfony, to urządzenia, które bardzo łatwo mogą ulec uszkodzeniom mechanicznym. Warto więc zabezpieczyć je przed zarysowaniami lub ewentualnym upadkiem z wysokości. W tym celu niezbędne okazują się odpowiednio dopasowane etui oraz szkło hartowane.

 

Ochroń telefon przed upadkiem

Z pewnością wszyscy, którzy posiadali pierwsze, klasyczne telefony komórkowe pamiętają, że były one dość wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Potrafiły „przeżyć” upadek z wysokości i rzut z kilku metrów. Jednak smartfony nie są już tak wytrzymałe – jeśli upadną na podłogę lub inną twardą powierzchnię, na wyświetlaczu mogą pojawić się pęknięcia, tzw. pajączki, a obudowa może po prostu pęknąć. Dlatego warto, jak najlepiej zabezpieczyć swój telefon.

 

Odpowiednie etui

Aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom, warto zainwestować w etui do naszego telefonu. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów etui – które więc wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji i oczekiwań względem obudowy. Jeśli zależy nam na jak największej ochronie, powinniśmy wybrać zabudowane, skórzane etui, które chroni zarówno tył, boki, jak i wyświetlacz naszego smartfona. Należy pamiętać, że etui musi być ściśle dopasowane do rozmiaru telefonu, w przeciwnym razie nie zapewni ochrony przed uszkodzeniami.

 

Skórzane, silikonowe czy filcowe?

Wybierając etui, musimy się zastanowić, z jakiego tworzywa ma być wykonane i jaki model nas najbardziej interesuje. Jednym z najpopularniejszych rodzajów etui są tzw. plecki. Są one wykonywane z silikonu i chronią jedynie tył oraz boki telefonu. Występują w różnorodnych kolorach i motywach, dlatego są chętnie wybierane przez użytkowników. Wśród rodzajów etui znajdziemy także futerały i kabury, które wykonane są ze skóry. Zapewniają najskuteczniejszą ochronę naszym smartfonom, szczególnie przed upadkiem z wysokości. Zazwyczaj posiadają uchwyt do mocowania na paskach lub szlufkach, dzięki czemu możemy mieć smartfon zawsze przy sobie. Innym, popularnym rodzajem są tzw. kieszonki, do których po prostu wsuwa się telefon. Takie modele z reguły wykonane są z filcu. Chronią telefon przed zarysowaniami, jednak nie zapewniają dostatecznej ochrony przed upadkiem z dużej wysokości. Ich wadą jest utrudniony dostęp do telefonu – za każdy razem trzeba wyciągać go z kieszonki.

 

Szkło hartowane

Drugim, niezbędnym zabezpieczeniem jest szkło hartowane, które nakleja się na wyświetlacz smartfona. Jest ono o wiele bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło i doskonale chroni ekran przed zarysowaniami oraz pęknięciami. Warto wspomnieć, że szkło hartowane nie wpływa na czułość ekranu dotykowego ani na przejrzystość wyświetlacza. Oprócz tego, dobrze dopasowuje się do rozmiaru wyświetlacza, więc jest praktycznie niewyczuwalne. Dostępne na rynku szkło hartowane charakteryzuje się różną twardością, choć zazwyczaj szkło ochronne na telefon posiada dziewiąty poziom twardości. Oznacza to, że nie można go zarysować ostrymi narzędziami. Koszt zakupu szkła hartowanego na telefon nie jest duży. Najtańsze znajdziemy już za kilkanaście złotych, choć dostępne są także bardziej zaawansowane egzemplarze za ponad 100 zł. Warto więc kupić szkło hartowane dopasowane do naszego smartfona i korzystać z niego bez obaw przed uszkodzeniem.


Komentarze ({{ all_count }})


ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS