Infolinia (17) 865 26 81 od pn. do pt. w godz: 09:00 - 17:00

0

Hantle

Sortuj po:
Popularność Od najwyższej
PopularnośćOd najwyższej
NazwaOd A do ZOd Z do A
CenaOd najwyższejOd najniższej

Hantle Springos FA1038 2x1 kg Blue

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 1
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 39,00 zł
Opinie klientów:

Hantle Springos FA1031 2x1 5 kg Green

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 1.5
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 35,00 zł
Opinie klientów:

Hantle Springos FA1039 2x1,5 kg Pink

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 1.5
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 49,00 zł
Opinie klientów:

Hantle Springos FA1032 2x2 kg Purple

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 2
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 49,00 zł
Opinie klientów:

Hantle Springos FA1037 2x0,5 kg Pink

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 0.5
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 21,00 zł
Opinie klientów:

Hantle Springos FA1030 Hex 2x1 kg

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 1
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 29,00 zł
Opinie klientów:

Hantle Springos FA1064 HEX 2x7,5 kg

 • Ilość sztuk w zestawie: 2 hantle
 • Waga całkowita hantla (kg): 7.5
 • Gwarancja: 2 lata
Dostępny (24 h)
Cena: 105,00 zł
Opinie klientów:
Hantle należą do uniwersalnych i jednych z najłatwiej dostępnych przyrządów treningowych. Mimo że wykorzystywane są jako podstawa treningu bicepsa, mają bardzo szerokie zastosowanie. Pozwolą m.in. wyrzeźbić ramiona, popracować nad równowagą czy wzmocnić wyprostowaną postawę ciała. 
 

Jakie są rodzaje hantli?

Hantle, podobnie jak kettlebelle, mają służyć różnym osobom. Z tego względu w sklepach znajdziemy kilka rodzajów tych przyrządów. Różnią się one przede wszystkim obciążeniem i materiałem wykonania.
 
 • Hantle żeliwne – to klasyczne i najbardziej znane hantle. Najczęściej są dostępne w siłowniach, ale sprawdzą się też do ćwiczeń w domu. Takie hantle mają wymienne tarcze, dzięki czemu pozwalają skokowo regulować obciążenie. Mogą ważyć od zaledwie 0,5 kg do nawet 50 kg
 
 • Hantle bitumiczne – ich obciążenia wypełnione są masą bitumiczną, czyli mieszanką wypełniacza, kruszywa i lepiszcza, która zamknięta jest w obudowie z tworzywa sztucznego. Tego typu hantle są większe niże modele żeliwne i zajmują więcej miejsca. 
 
 • Hantle kompozytowe – mogą być wykonane z masy bitumicznej albo betonowej. Są estetyczne i odporne na uszkodzenia, a także bezpieczna dla podłogi. 
 
 • Hantle neoprenowe – są zrobione z żeliwa i pokryte syntetycznym kauczukiem, czyli neoprenem. Zazwyczaj są one dość małe i ważą od 0,5 do 5 kg. Hantle neoprenowe przeważnie mają zakończenia w formie wielościanów, co sprawia, że się nie turlają.
 
 • Hantle winylowe – są wykonane z masy betonowej i pokryte grubą warstwą winylu. Przeważnie mają okrągły kształt albo okrągły z delikatnymi żłobieniami. Takie hantle są stosunkowo tanie, ale trzeba uważać, aby ich nie upuścić na podłogę, gdyż grozi to zbiciem masy betonowej. 
 
 • Hantle gumowe – są antypoślizgowe i zazwyczaj niewielkie – maksymalnie do 5 kg. Takie hantle często na zakończeniach mają większą warstwę gumy, która zabezpiecza podłogę przed uszkodzeniem. 
 
W sklepach dostępne są też małe ciężarki przeznaczone dla dzieci, które wzmacniają mięśnie i stawy, rozwijają siłę i wytrzymałość, a także pomagają zwalczać nadwagę. Takie sztangielki zazwyczaj są wykonane z tworzywa sztucznego i ważą mniej niż 1 kg.
 

Hantle regulowane czy ze stałym obciążeniem?

Dostępne w sprzedaży hantle różnią się nie tylko materiałem, z którego zostały wykonane, lecz także obciążeniem. Z tego względu możemy je podzielić na hantle ze stałym obciążeniem lub ze zmiennym.
 

Hantle ze stałym obciążeniem

Jak sama nazwa wskazuje, takie hantle mają stałe obciążenia, których nie można zdjąć ani wymienić na inne. W tej grupie znajdują się zarówno hantle wykonane z żeliwa, modele bitumiczne, jak i neoprenowe. Będą one dobrym wyborem dla osób początkujących, które nie są jeszcze pewne, czy będą regularnie ćwiczyć z obciążeniem. Takie sztangielki nadają się do ćwiczeń w domu, ponieważ często są pokryte gumową powłoką, która zabezpiecza podłogę przed zniszczeniem.
 
Niestety takie hantle mają jedną sporą wadę – nie można w nich zmieniać obciążenia wraz ze wzrostem zaawansowania ćwiczeń. Oznacza to, że konieczne będzie zakupienie nowych hantli z większym obciążeniem
 

Hantle regulowane

Takie hantle składają się z gryfu i wymiennych talerzy. Ich dużym atutem jest to, że można swobodnie zmieniać obciążenia, aby dostosować je do aktualnej formy albo do partii ciała. Możemy więc zacząć trening od 2 kg i stopniowo zwiększać obciążenie. Hantle regulowane pozwalają wykonać kompleksowy trening całego ciała – wystarczy zaopatrzyć się w zestaw, który zawiera kilka talerzy o różnym obciążeniu. 
 
Warto również dodać, że takie hantle są łatwiejsze w przechowywaniu, ponieważ wszystkie elementy można z łatwością zdemontować i schować w szafce. Dzięki temu sprawdzą się one zarówno na siłowni, jak i w domu. 
 

Na co zwrócić uwagę, wybierając hantle?

Wybierając hantle do ćwiczeń, oprócz materiału, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.
 
 • Gryf do hantli – ma istotne znaczenie dla komfortowego treningu. Jego średnica powinna być dopasowana do wielkości naszych dłoni i rodzaju obciążenia. Przy dużych ciężarach zbyt cienki gryf może wżynać się w dłonie i nie zapewniać stabilnego chwytu. Jeśli chodzi o wagę gryfu, to modele 20-kilogramowe przeznaczone są dla mężczyzn, a hantle 15 kg dla kobiet
 
 • Obciążenia – ciężarki należy dobrać do rodzaju ćwiczeń i swoich umiejętności. Na początku nie wolno przesadzić z ciężarem. Zamiast kupować hantle o wadze 20 kg czy nawet 40 kg, lepiej zacząć od lżejszych, np. o wadze 8 kg lub 10 kg i stopniowo dodawać obciążenie. Hantle o wadze 5 kg, 10 kg, 15 kg, 20 kg i większe przeznaczone są dla mężczyzn. Natomiast kobiety mogą korzystać z hantli 2,5 kg, 3 kg, 4 kg, 7,5 kg czy 15 kg.
 
 • Poręczność – hantle do ćwiczeń powinny zapewniać wygodny i stabilny chwyt. 
 

Przykładowe ćwiczenia z hantlami

Używając hantli, możemy przeprowadzić wiele ćwiczeń na różne części ciała. W przypadku niektórych partii mięśni są one nawet skuteczniejsze niż inne ćwiczenia. Aby wyrzeźbić nogi, możemy wykonywać wykroki z hantlami albo przysiady z hantlami. Natomiast pozytywnie na rozwój mięśni pleców wpłynie wiosłowanie hantlami. 
 

Ćwiczenia na biceps z hantlami

Aby wyrzeźbić bicepsy, możemy wykonywać ćwiczenia na stojąco albo na siedząco, np.
 
 • stojąc, unosimy przedramiona z hantlami,
 
 • na modlitewniku unosimy przedramiona jednorącz,
 
 • stojąc, unosimy przedramiona z hantlami w chwycie młotkowym.
 

Ćwiczenia na triceps z hantlami

Rozwijają one masę mięśniową ramion. Można je wykonywać, siedząc albo leżąc. 
 
 • Siedząc na krześle albo na ławce, unosimy rękę z hantlą nad głowę. Następnie zginamy rękę w łokciu i kierujemy ją za kark. Rękę wyprostowujemy i przenosimy ją do pozycji wyjściowej.
 
 • Leżąc na plecach, hantle trzymamy w obu dłoniach. Unosimy je do góry nad klatkę piersiową, aż wyprostujemy rękę w łokciu. Następnie zginamy ręce, wytrzymujemy kilka sekund i powracamy do pozycji wyjściowej. 
 

Ćwiczenia na plecy z hantlami 

Plecy można ćwiczyć, np. podciągając się na drążku, unosząc tułów z opadu na ławeczce albo korzystając z ekspandera. Trening na plecy można też wykonać z pomocą sztangi. Do najpopularniejszych ćwiczeń należą: wiosłowanie hantlami, unoszenie hantli w bok czy martwy ciąg z hantlami. 
 

Ćwiczenia na barki z hantlami

Za pomocą hantli można również wyćwiczyć barki. Do najpopularniejszych ćwiczeń należą: wyciskanie hantli nad głowę w pozycji siedzącej lub stojącej, unoszenie hantli bokiem albo unoszenie hantli w opadzie tułowia.
 

Ćwiczenia na klatkę z hantlami

Używając hantli, wyrzeźbimy też klatkę piersiową. Popularne ćwiczenia to: wyciskanie hantli na ławce poziomej, rozpiętki na ławce poziomej lub ujemnej z wyciągiem dolnym czy przenoszenie sztangi nad głowę. Te ćwiczenia można też wykonywać na podłodze albo na macie do ćwiczeń.
 
Hantle, czy to bitumiczne, winylowe czy neoprenowe, będą świetnym uzupełnieniem treningu. Pomogą w modelowaniu sylwetki i wyrzeźbią różne partie ciała. Hantle o różnym obciążeniu można kupić w naszym sklepie internetowym Max Elektro
 

Nasi producenci

3D RUDDER
4SWISS
A4TECH
ACER
ADLER
AMAZFIT
Amica
AQUAPHOR
ARKAS
ART
ASUS
AWTOOLS
BABYLISS
BECKER
BEGOOD
BEKO
Bissell
BLANCO
BLAUPUNKT
BLEBOX
BLUEAIR
Bosch
BRAUN
BREVILLE
BRITA
CANDY
CAT
CECOTEC
CHICCO
COBI
CONCEPT
DEDRA
DEZAL
DE LONGHI
DYNAXO
ECOVACS
Electrolux
ELICA
EMMERSON
EPSON
ESHARK
EVOREI
FABER
FALMEC
FAMAS
FERGUSON
FIAT
FIELDMANN
FISKARS
FOODSAVER
FOREVER
FRANKE
GARDENA
GARETT
GARMIN
GERLACH
GOODRAM
GORENJE
GOTIE
GREEN CELL
GRUNDIG
HIRO
HISENSE
HITACHI
HOOVER
HP
HUAWEI
IIYAMA
Indesit
INSINKERATOR
IROBOT
KALORIK
KARCHER
KAWASAKI
KENWOOD
KERNAU
KIANO
King Mount
KLEEN
KUVINGS
LAFE
LEGO
LEIFHEIT
LENOVO
LG
LIBOX
LIONELO
LOGITECH
LUDWIK
LUXPOL
MAMIBOT
MANTA
MAXCOM
MEDIVON
MEIZU
MELITTA
MESKO
MODECOM
MOSER
MOTOROLA
MOTUS
MPM
NAVITEL
NENO
NIVONA
NOKIA
NORTON
NOVEEN
ONE FOR ALL
OPTI
OPTIMUM
ORAL-B
ORNO
PADMATE
PANASONIC
PAUL NEUHAUS
PHILIPS
PLATINET
POLAR
PROMILER
PURON
PYRAMIS
RAVANSON
REALME
REMINGTON
RETLUX
RIDER
RITTER
ROBOROCK
SAECO
SAMSUNG
SBOX
SCANPART
SCARLETT
SENCOR
SETTY
SHARP
SIEMENS
SKATEFLASH
SMARTGPS
SMEG
SPRINGOS
STADLER FORM
SUNONE
TCL
TECHNISAT
TEFAL
TELKOM-TELMOR
TENDA
TESCOMA
THOMSON
TK LIGHTING
TOSHIBA
TP-LINK
TRACER
UNITED
Varta
VELGE
VILEDA
VIRONE
VORDON
WAHL
WEBER
WHIRLPOOL
WIKO
WORWO
XBLITZ
XENIC
XIAOMI
ZEEGMA
ZELMER
Zuma Line