% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Nadchodzi zakupowe szaleństwo. Szykuj się na Black Friday 2020!

Black Friday, czyli święto wyprzedaży zbliża się wielkimi krokami. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów, ponieważ można kupić wiele produktów, wydając na nie znacznie mniej pieniędzy. To doskonała okazja nie tylko do odświeżenia garderoby, ale również do zakupu nowego sprzętu AGD i RTV do swojego domu. Z naszego poradnika dowiesz się, kiedy jest Black Friday 2020 i skąd się wzięła jego nazwa, a także jakie promocje przygotowaliśmy z tej okazji w Max Elektro.

 

Co to jest Black Friday?

Zanim sprawdzimy, kiedy jest Black Friday 2020, sprawdźmy, co to w ogóle jest za dzień. Black Friday, czyli Czarny Piątek wymyślili Amerykanie. Obchodzą go co roku, zawsze w pierwszy piątek po Święcie Dziękczynienia. Amerykanie postanowili uświetnić uroczystości, organizując parady sponsorowane przez sieci handlowe i domy towarowe. Dzień ten stał się więc świętem wyprzedaży i promocji, podczas którego Amerykanie potrafią wydać nawet połowę pieniędzy przeznaczonych na zakupy świąteczne. W ten dzień do sklepów zmierza ogromna część społeczeństwa, skuszona promocjami, zniżkami i kuponami rabatowymi. Obniżki w sklepach sięgają nawet -70%. W Black Friday większość sklepów czynnych jest do późnych godzin wieczornych, a niektóre nawet przez całą dobę. Na początku XXI wieku święto zakupów dotarło również do Europy, w tym do Polski, a jego zainteresowanie wzrasta z roku na rok.

 

 

AGD

Skąd się wzięła nazwa „Black Friday”?

Istnieje kilka teorii na temat tego, skąd się wzięła nazwa „Black Friday”. Według jednej z nich nazwa została po raz pierwszy użyta w pewien piątek w 1981 roku. Tego dnia sprzedawcy zaczęli dobrze zarabiać, a ich biznes zaczął przynosić realne dochody. Sprzedawcy dobre wyniki zapisywali czarnym tuszem, a nie czerwonym, który świadczył o nierentowności. Inna teoria mówi, że terminu „Black Friday” po raz pierwszy użyli policjanci z Philadelphii na określenie chaosu, który panował na ulicach. W związku z wyprzedażami, tłumy ludzi ruszyły do sklepów, a policjanci mieli pełne ręce roboty, gdyż musieli pilnować porządku na ulicach i w sklepach.

RTV

Kiedy jest Black Friday 2020?

Chcesz wiedzieć, kiedy wypada Czarny Piątek? W tym roku święto zakupów odbędzie się 27 listopada, jednak w wielu sklepach wyprzedaże rozpoczną się wcześniej. Sprzedawcy często bowiem łączą Black Friday z następującym po nim Cyber Monday, który jest dniem wyprzedaży w sklepach internetowych. Wtedy promocje trwają cały weekend, często określane są wtedy jako „Black weekend”, a nawet przez cały tydzień pod hasłem „Black week”. Sklepy internetowe idą nawet o krok dalej i oferują swoim klientom zniżki, kupony i kody rabatowe przez cały listopad. Choć w Polsce Black Friday nie osiągnął takich rozmiarów jak w Stanach Zjednoczonych, Polacy chętnie ruszą do sklepów na zakupy. Jak podaje serwis black-Friday.global, w 2018 roku w Czarny Piątek w naszym kraju nastąpił wzrost sprzedaży o 692% w porównaniu ze sprzedażą w normalny piątek

 
zainteresowanie Black Friday
 

Zainteresowanie frazą "Black Friday" w ujęciu czasowym

 

Jak się przygotować na Black Friday 2020?

Zastanawiasz się, jak zaoszczędzić podczas Black Friday? Jak nie dać się nabrać na sztuczki sprzedawców i chwyty marketingowe? Przede wszystkim powinieneś stworzyć listę produktów. Zastanów się, jakie sprzęty są Ci potrzebne i poluj na nie podczas wyprzedaży. Twoje działania muszą być zorganizowane, gdyż często w promocji jest dostępnych tylko kilka sztuk danego produktu. Musisz więc dokładnie wiedzieć, co chcesz kupić i gdzie tego szukać. Warto więc wcześniej zainstalować na swoim smartfonie aplikację mobilną danego sklepu, która poinformuje Cię nie tylko o promocjach, ale również o dostępności produktu, który chcesz kupić. To właśnie przepis na udane zakupy w czasie wyprzedaży.

 

Smartfon Oppo Reno 6 5G 8/128GB 6,4" Czarny
1499.00 zł

Najniższa cena z ostatnich 30dni przed wprowadzeniem obniżki

1369.00 zł

Cena promocyjna

Cena regularna

(poza okresami promocyjnymi)

2199.00 zł

Zobacz szczegóły

 

Pamiętaj, że w Black Friday biorą udział wszystkie sklepy – zarówno stacjonarne, jak i internetowe. W tym przypadku zakupy online mogą okazać się efektywniejsze, gdyż nie będziesz musiał biegać od sklepu do sklepu w poszukiwaniu wymarzonych produktów. Bitwę o prawdziwe białe kruki rozegrasz, siedząc wygodnie w fotelu, przed ekranem swojego laptopa lub smartfona. Miej jednak na uwadze, że niektóre sklepy włączają promocje o konkretnej godzinie. Może się więc okazać, że nawet rankiem produkty mogą być już niedostępne. 

 
zakupy w Black Friday

 

Wyprzedaże w Max Elektro - aktualizacja

Aby ułatwić Wam zakupy i umożliwić nabycie produktów w atrakcyjnych cenach, podobnie jak w zeszłym roku przygotowaliśmy dla Was superoferty w Max Elektro. W ramach akcji „Black Month” wyprzedaże będą trwać cały miesiąc począwszy od 30 października aż do 30 listopada 2020 roku. W każdym tygodniu listopada będziemy przeceniać 53 produkty ze wszystkich kategorii w naszym sklepie - AGD wolnostojące i do zabudowy, małe AGD, RTV, GSM i IT. Dodatkowo w każdym tygodniu wybierzemy cztery asy i jednego jokera, czyli najlepsze produkty i nasze bestsellery. 

Natomiast w Black Friday nastąpi finał naszych wyprzedaży! Uruchomimy specjalną promocję, w której będziesz mógł kupić zarówno nowoczesne telewizory, laptopy, telefony, jak i sprzęty małego i dużego AGD. To doskonała okazja, aby nabyć wartościowe urządzenia, które od dawna chciałeś mieć w swoim domu. W sklepie internetowym Max Elektro już teraz czekają na Was produkty w obniżonych cenach, a w Black Friday nastąpi prawdziwa kumulacja niskich cen!

Z zakupami nie musisz czekać na ostatnią chwilę! Wiele sklepów organizuje akcje promocyjne nawet kilka tygodni przed Czarnym Piątkiem. My również przygotowaliśmy dla Was mnóstwo obniżek, dlatego zachęcamy do śledzenia naszych działań online!

ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS