% Tygodniowe menu kredytowe - codziennie inna oferta! Raty dostępne w ponad 400 sklepach stacjonarnych | Infolinia (17) 865 26 81   |   od pn. do pt. w godz. 09:00 - 17:00

Proponowane kategorie

Proponowani producenci

Proponowane produkty

  • {{ item.price }} {{ response.currency_symbol }}

Proponowane poradniki

Nie znaleziono

Jak działa pralka W-Fi? Czy warto ją kupić?

Powszechny dostęp do sieci internetowej sprawił, że producenci zaczęli wypuszczać na rynek całe linie inteligentnych urządzeń AGD. Dzięki temu możemy sprawdzić, jakie produkty znajdują się w lodówce, bez konieczności otwierania drzwi czy uruchomić robota sprzątającego, kiedy jesteśmy w pracy. W sprzedaży nie brakuje też inteligentnych pralek wyposażonych w moduły Wi-Fi, którymi można zdalnie sterować za pomocą smartfona. Jak działa taka pralka wifi? Jakie przyniesie nam korzyści? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższym poradniku. 

 

W jaki sposób działa pralka wifi?

Już jakiś czas temu w ofercie sklepów ze sprzętem AGD pojawiły się pralki z Wi-Fi. Od standardowych modeli różnią się tylko tym, że mają wbudowany moduł wifi. Poza tym dysponują elektronicznymi wyświetlaczami dotykowymi, różnorodnymi programami prania i nowoczesnymi technologiami, które zwiększają efektywność prania. Jak działa taka inteligentna pralka z wifi? To bardzo proste! Za pomocą modułu Wi-Fi jest w stanie połączyć się z urządzeniami mobilnymi, np. smartfonem czy tabletem. Dzięki temu można zdalnie zarządzać pralką – wydawać jej komendy czy kontrolować cykl prania. Aby jednak było to możliwe, należy zainstalować odpowiednią aplikację na smartfonie lub tablecie, a następnie sparować oba urządzenia. W ten sposób można sterować pralką, wybierając odpowiednie funkcje na ekranie swojego smartfona. Warto wspomnieć, że marka Candy wprowadziła jeszcze większe innowacje w swoich pralkach. Poza zdalnym sterowaniem pralką można jej również wydawać komendy głosowe. Do tego służy funkcja „Talking Bianca”, a interakcja między użytkownikiem a urządzeniem zachodzi dzięki opracowanym algorytmom. 

Pralki

Co potrafi pralka Wi-Fi? 

Wiele osób uważa, że pralka działająca na wifi to tylko kolejny gadżet, za który trzeba zapłacić jeszcze więcej pieniędzy. Tymczasem zdalne sterowanie smartfonem może znacznie ułatwić i przyspieszyć proces prania ubrań. Co oferuje taka inteligentna pralka

  • Łączność bezprzewodowa – dzięki łączności bezprzewodowej będziemy mogli wydawać pralce komendy, nie wstając z łóżka, a nawet wtedy, gdy będziemy poza domem. To bardzo wygodne rozwiązanie szczególnie dla zapracowanych i zabieganych osób. 

  • Kontrola nad praniem – dzięki modułowi Wi-Fi będziemy mieć stałą kontrolę nad pralką. Za pomocą specjalnej aplikacji będziemy mogli uruchomić cykl prana w dowolnym momencie, np. na godzinę przed naszym powrotem do domu. Dzięki temu będzie już na nas czekać świeże pranie, gotowe do umieszczenia w suszarce. Poza tym w każdej chwili będziemy mogli przerwać cykl prania, np. gdy przypomnimy sobie, że nie włożyliśmy do bębna wszystkich ubrań.  

  • Rozpoznanie błędów pralki – aplikacja jest w stanie kontrolować pracę pralki i dzięki temu wykryć ewentualne błędy techniczne, np. niedomknięcie drzwiczek. 

  • Wykrywanie usterek – pralka wifi zazwyczaj wyposażona jest w opcję autodiagnostyki, dzięki której jest w stanie sama wykryć ewentualne usterki. Dzięki tej praktycznej funkcji możemy wykryć usterkę jeszcze na wczesnym etapie i naprawić ją, zanim doprowadzi do poważnej awarii pralki. 

  • Monitoring kosztów – niektóre aplikacje do zdalnego sterowania pralką gromadzą statystyki dotyczące przeprowadzonych cyklów prania. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić, ile energii zużyła pralka w konkretnym cyklu i dobrać optymalne parametry, które wpłyną na jej ekonomiczną pracę. 

 

 

Warto dodać, że pralka wifi pozwoli nam stworzyć inteligentny dom (Smart Home), którym będziemy mogli zarządzać zdalnie, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy. To właśnie zaawansowane urządzenia pozwolą nam lepiej zorganizować czas i wykonywać codzienne obowiązki domowe. Poza tym mając możliwość zdalnego komunikowania się z różnymi sprzętami AGD i RTV stworzymy w pełni bezpieczny dom. 

 
Jakie są popularne pralki z Wi-Fi?

Coraz więcej producentów wyposaża swoje pralki w moduły Wi-Fi. Należy do nich choćby marka Bosch, która zdecydowała się zamontować Wi-Fi w swoich pralkach z serii 8. Dzięki bezpłatnej aplikacji Home Connect, którą należy zainstalować na smartfonie, można zdalnie zarządzać pralką i kontrolować jej pracę. Urządzenia z wifi ma w swojej ofercie także marka Samsung – w tym przypadku do zdalnego sterowania służy funkcja Smart Control, która aktywuje się od razu po wykryciu sygnału Wi-Fi. Co więcej, takie pralki wyposażone są również w funkcję Smart Check, czyli automatyczny system wykrywania błędów. Pralki z Wi-Fi znajdziemy też w ofercie takich marek jak Candy, LG czy Miele. Do sterowania pralkami, suszarkami i pralko-suszarkami Candy służy aplikacja Simply-Fi, która pozwala na zarządzanie pralką, sprawdzanie statystyk i monitorowanie usterek. W ofercie producenta znajdują się też urządzenia, którymi można sterować za pomocą bezprzewodowej technologii NFC

 
ZADZWOŃ DO NAS
pon-pt: 9:00-17.00
NAPISZ DO NAS